12.08.2022, Cuma
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  6. /
  7. Blues ve rock&rool rüzgarı estirdiler

Blues ve rock&rool rüzgarı estirdiler

Haber Merkezi - 26 Mart 2022 Cumartesi - 13:22 Blues ve rock&rool rüzgarı estirdiler

Pamukkale Filarmoni Derneğince düzenlenen gecede müzik rüzgarı esti. Üç farklı grubun sahne aldığı gecede, blues ve rock&roll müziğinden esintiler sunuldu.

A- A+

Bir eğlence mekanında düzenlenen etkinlikte, The Zodiacs, Neopolis ve The Old Ramblers grupları sahne aldı. Organizasyona Denizlilli müzikseverler yoğun ilgi gösterdi.

Denizli’nin kültür sanat yaşamına farklı bir soluk kazandırma iddiasındaki Pamukkale Filarmoni Derneğinin organizasyonu, Ali Marım döneminde Denizli Belediyesi Kültür Müdürlüğü görevinde bulunan Halim Yazıcı ve İzmir Kültür Platformu Girişimi Kurucusu Sarp Keskiner gibi isimleri bir araya getirdi.

İzmir’e yerleşen ve “Jazzkedisi” isimli kültür sanat dergisi çıkaran Halim Yazıcı, yıllar sonra Denizli’ye gelmesine vesile olan etkinliğe gösterilen ilgiden çok memnun olduğunu söyledi.

Haberin DevamıReklam

Derneğin kültür sanat çalışmalarını yürüten akademisyen Murat Erdem ise, Denizli’de peşi sıra yaptıkları etkinliklere gösterilen yoğun ilginin kendilerine güç verdiğini, kentin kültürüne pozitif müdahalelerde bulunmak istediklerini belirtti.

Aynı zamanda The Old Ramblers grubunun vokalistliğini de yapan ZKPG Kurucusu Sarp Keskiner de, Denizli’de yapılan bu organizasyonun kendilerinde müthiş heyecan yarattığını dile getirdi.