10.08.2022, Çarşamba
23 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  6. /
  7. Bozdağ Kayak Merkezi’ne otel yapımı için...

Bozdağ Kayak Merkezi’ne otel yapımı için Hazine arazisi tahsis edilecek

Engin ÜNAL / D20HABER - 18 Temmuz 2022 Pazartesi - 09:44 Bozdağ Kayak Merkezi’ne otel yapımı için Hazine arazisi tahsis edilecek

Denizli’nin Tavas ilçesindeki Bozdağ Kayak Merkezi’nde, konaklamada ihtiyaç duyulan otel yapımı için yerli ve yabancı yatırımcılara Hazine arazisi tahsisi yapılacak.

A- A+

Bozdağ Kayak Merkezi’nde önemli bir eksiklik olan konaklama tesisi yapımı için harekete geçildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Denizli’nin de aralarında bulunduğu 16 ilde turizm amaçlı yatırımlar için kamu taşınmazlarının tahsisini yapacak.

BOZDAĞ’A 300 YATAKLI OTEL

Denizli’de tahsisi yapılacak Hazine arazisi için Tavas’taki Bozdağ Kayak Merkezi seçildi. Nikfer Mahallesi’ndeki Bozdağ Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi sınırları içinde yer alan Hazine (orman) arazisi, 3-4 veya 5 yıldızlı otel yapımı için yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edilecek. 1 nolu özel parsele yapılacak otel, 300 yataklı olacak.

ŞARTNAMEYE 21 TEMMUZ’DAN İTİBAREN ULAŞILABİLECEK

Haberin DevamıReklam

Turizm Yatırımcılarına Kamu Taşınmazı Tahsis Şartnamesi’ne 21 Temmuz’dan itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığının “www.ktb.gov.tr” internet adresinden erişilebilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ

Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımlarına Tahsisi Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak turizm amaçlı yatırım yapmak üzere yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edilecek arsa için başvuruların 19 Ağustos Perşembe günü saat 16.30’a kadar yapılması gerekiyor.

Birden fazla başvuru olması durumunda, başvuruları yeterli görülen yatırımcılar arasında bakanlığın belirleyeceği usul ve esaslara göre sosyal ve teknik altyapıya katılım amaçlı müzakere yapılacak.