15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, halk oyunlarında Türkiye birincisi oldu – D20Haber
25.05.2024, Cumartesi
14 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  6. /
  7. 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, halk...

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, halk oyunlarında Türkiye birincisi oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Mayıs 2024 Pazartesi - 14:03Güncelleme: 13 Mayıs 2024 Pazartesi - 14:03
15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, halk oyunlarında Türkiye birincisi oldu

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde eğitim-öğretim veren 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, Okullararası Gençler Düzenlemeli Dal Türkiye Şampiyonası'nda birinci oldu. Eğitim kurumunun bu başarıyı 3 yıl üst üste tekrarlaması sevinçle karşılandı.

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, Sivas’ta düzenlenen Okullararası Gençler Düzenlemeli Dal Türkiye Şampiyonası’nda 93.42 puanla Türkiye birincisi oldu. Üst üste 3 yıldır kazanılan birincilik Delikliçınar Meydanı’nda kutlandı.

Okul Müdürü Muslu Canlı, başarının gurur verici olduğunu belirterek, “2024 yılında da Türkiye şampiyonu olmayı başardık. Bu süreç kolay olmadı. Sekiz yıldır verilen bir emek var. Güzel bir ekip oluşturduk. Bu başarının sadece okul için değil, tüm Denizli için önemli bir motivasyon kaynağı olması bizleri mutlu etti. Kulüpler düzeyinde iddiamız devam ediyor. İnşallah oradan da bir Türkiye şampiyonluğu daha gelecek” ifadelerini kullandı.

Haberin DevamıReklam
15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileri ise, elde edilen birincilik ve Denizli halkına mutluluk yaşatmaktan büyük memnuniyet duyduklarını, başarılarıdaki sırrın birlik ve beraberlik olduğunu ifade etti.

DENİZLİ (İHA)