21.04.2021, Çarşamba
9 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  6. /
  7. Çinli gelin ve damatların Pamukkale hatırası

Çinli gelin ve damatların Pamukkale hatırası

Haber Merkezi - 14 Ocak 2018 Pazar - 12:42 Çinli gelin ve damatların Pamukkale hatırası

Denizli'nin beyaz travertenleriyle dünyaca ünlü turizm bölgesi Pamukkale'ye gelen ve Çin'de yeni evlendikleri öğrenilen 30 çift, fotoğraf çektirdi.

A- A+

Bir danışmanlık şirketinin Denizli Valiliğinin desteğiyle düzenlediği organizasyon çerçevesinde, Çin’de yeni evlenen 30 çift, Denizli’ye gelerek turizm bölgesi Pamukkale’deki travertenlerde gelinlik ve damatlıkla fotoğraf çektirdi. Çinli çiftler, Pamukkale’ye hayran kaldı.

Denizli Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi Genel Sekreteri Murat Urhan, Çin Halk Cumhuriyeti’nin turizm açısından çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, “Pamukkale gibi milli bir değerimizi Çin gibi büyük bir ülkeye tanıtmak bizim için çok önemli. Kamu kurumları olarak, turizm acenteleri olarak ülkeler arasındaki etkileşimin geliştirilmesine katkı sunmaya gayret ediyoruz. Bu kapsamda Pamukkale’nin tanıtımına katkı sunmak için Çinli 30 çiftin buraya gelmesi dikkate alınması gereken bir durum. Çiftler travertenler üzerinde fotoğraf çektirdi. Pamukkale’nin dünya genelinde tanıtımı için bu tür organizasyonlar önemledir” dedi.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)