26.10.2021, Salı
10 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  6. /
  7. Boş bulduğu duvara resim yapıyor

Boş bulduğu duvara resim yapıyor

Haber Merkezi - 27 Haziran 2021 Pazar - 12:44 Boş bulduğu duvara resim yapıyor

Denizlili ressam Gürcan Ekici, tuval olarak duvarları kullanıyor. Bugünü dek trafo binalarından hastanelere 700 dolayında binanın duvarına resim yaptı.

A- A+

Devlet memurluğunun ardından emekli olan Gürcan Ekici, sanat çalışmalarını duvarlara resim yaparak sürdürüyor. Trafo binalarından hastanelere, kafelerden kahvehanelere, restoranlardan berber salonlarına 700 dolayında yapının duvarlarını resimleriyle süsledi.

 

Haberin DevamıReklam

Çalışmalarında genellikle manzara resimleri tercih eden Ekici, “27 yıl memur olarak teknik ressamlık yaptıktan sonra 2010 yılında emekli oldum. Çalıştığım dönemde hafta sonu veya yıllık izinlerimde yine resim yapıyordum. Emekli olduktan sonra tamamen resme yöneldim. Önceleri köy içerikli tablo çalışmalarım oluyordu. Son zamanlarda tablo resim çok ilgi görmemeye başladı. Birçok insan resim yapmaya başladı. Dolayısıyla görüntü anlamında cep telefonları, fotoğraf makineleri yaygınlaşmasıyla bir doyuma ulaşıldı” dedi.

Ekici, bugüne kadar 1.200 metrekare alanda resim yaptığını, bazen şehir dışına da çıkıp çalışmalar gerçekleştirdiğini sözlerine ekledi.

DENİZLİ (İHA)