Ünlü sanatçı havalimanında taksiye binemedi, ‘Denizli Büyükşehir Belediyesinin emri’ denildi – D20Haber
21.04.2024, Pazar
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Ünlü sanatçı havalimanında taksiye binemedi, ‘Denizli...

Ünlü sanatçı havalimanında taksiye binemedi, ‘Denizli Büyükşehir Belediyesinin emri’ denildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 25 Ocak 2023 Çarşamba - 21:58Güncelleme: 25 Ocak 2023 Çarşamba - 22:22
Ünlü sanatçı havalimanında taksiye binemedi, ‘Denizli Büyükşehir Belediyesinin emri’ denildi

Turne için Denizli’ye gelen tiyatro sanatçısı Melek Baykal, Çardak Havalimanı’nda taksiye binemedi. Ünlü sanatçı ve arkadaşları, bagajlarını verdikleri taksiye binebilmek için 1,5 kilometre yürüdü. Melek Baykal, bu anları videoya çekip paylaştı ve “Nedir bu kepazelik?” diye sordu.

Denizli’de “Ahududu” isimli oyunu sahnelemek üzere İstanbul’dan uçakla Çardak Havalimanı’na gelen tiyatro sanatçısı Melek Baykal ve arkadaşları, taksi şoku yaşadı. Kente gelmek için taksiye binmek isteyen Baykal ve arkadaşları, taksicinin yanıtıyla şaşkına döndü.

Havalimanı içinde yolcu almalarının yasak olduğunu ifade eden taksici, bagajları alabileceğini, fakat araca binebilmeleri için güvenlik kapısının bulunduğu yere kadar yaya olarak gelmeleri gerektiğini söyledi.

Akşam vakti iki sanatçı arkadaşıyla taksinin bulunduğu noktaya ulaşmak için yaya gelen Melek Baykal, bu durumu oldukça tepki gösterdi. Yaşadıklarını “rezalet” ve “kepazelik” olarak nitelendiren ve o anları cep telefonuyla kaydeden ünlü sanatçı, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Gördüğünüz yer Denizli Havalimanı. Gördüğünüz binalardan beri yürüyorum. Taksiler bagajı alıyor, fakat yolcuyu alamıyormuş. Ta ilerideki güvenlik kapısına kadar yürütüyorlar müşteriyi. ‘Nedir bu rezalet, nereden kaynaklanıyor?’ dediğimde, efendim Denizli Büyükşehir Belediyesinin emri bu diyorlar. Görülmüş şey mi Allah aşkına? Birisi bunu bana anlatsın. Halimize bakın 3 tane kadın Denizli'ye indik, tiyatro turnemiz var. Gördüğünüz ışıklardan 1,5 kilometre yol yürüyorsunuz. Taksi önden gidiyor bavullarımızı aldı, biz yürüyoruz. Nerede görülmüş böyle şey yani? Ben hayatımda dünyanın hiçbir yerinde böyle kepazelik görmedim.”

Taksi krizi yaşayan Melek Baykal ve arkadaşları, yarın akşam “Ahududu” isimli oyunu Merkezefendi Kültür Merkezi’nde sahneleyecek.