27.11.2022, Pazar
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Türkiye Cumhuriyeti 99 yaşında

Türkiye Cumhuriyeti 99 yaşında

Haber Merkezi - 29 Ekim 2022 Cumartesi - 01:41 Türkiye Cumhuriyeti 99 yaşında

Türkiye Cumhuriyeti’nin 99’uncu kuruluş yıldönümü kutlanıyor. Kentteki törenler saat 10.00’da başlayacak ve gün içinde çeşitli etkinliklerle devam edecek.

A- A+

TBMM’nin 29 Ekim 1923’te Cumhuriyeti ilan etmesiyle Türk tarihinde yeni sayfa açılırken, “Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir” sözü de devlet yönetiminde en belirgin şekliyle yerini aldı. Bu önemli gün de Türk ulusuna bayram olarak armağan edildi.

KUTLAMA PROGRAMI

Kentteki kutlamalar bu sabah saat 10.00’da Vali Ali Fuat Atik’in makamında askeri erkan, kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin tebriklerini kabulüyle başlayacak.

Vali Atik, saat 10.30’da Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile birlikte törene katılan birliklerin, öğrencilerin ve halkın bayramını kutlayacak.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesini ardından Vali Atik, günün önemini belirten konuşmasını yapacak.

Ödül töreni, şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi ve Jandarma Asayiş bölük Komutanlığı askerlerinin tüfekli hareket gösterisiyle devam edecek tören, geçit resmiyle sona erecek.

Haberin DevamıReklam

DİĞER ETKİNLİKLER

Cumhuriyet bayramı kutlamaları programı kapsamında bugün saat 14.00’de Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesinin “Cumhuriyet” konulu resim sergisi Forum Çamlık AVM açılacak.

Saat 14.30 ise aynı yerde Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri “Cumhuriyet” konulu konser verecek.

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

Saat 16.00 protokol, vatandaşlar, kamu kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla “Cumhuriyet Yürüyüşü” yapılacak. Bayramyeri’nden başlayacak yürüyüş, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda sona erecek.

EMRE AYDIN KONSERİ

Günün son etkinliği Emre Aydın konsergi olacak. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’ndaki konser saat 20.30’da başlayacak.