Turizmde Denizli’nin yol haritası belirlenecek – D20Haber
16.07.2024, Salı
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Turizmde Denizli’nin yol haritası belirlenecek

Turizmde Denizli’nin yol haritası belirlenecek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Temmuz 2024 Pazartesi - 12:42Güncelleme: 1 Temmuz 2024 Pazartesi - 12:42
Turizmde Denizli’nin yol haritası belirlenecek

Denizli’nin turizme yönelik projeleri belirlenerek, yol haritası oluşturulacak. Bu konuda düzenlenen toplantıya eski Turizm bakanı Bahattin Yücel de katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi (DBB), kentin turistik, kültürel ve tarihi lokasyonları ile değerlerinin tanıtımı, ulusal ve uluslar arası anlamda tanınırlığı ve bilinirliğini artırmak amacıyla bir çalışma başlattı.

 

Bu kapsamda “Yeni dönemde Büyükşehir Öncülüğünde Turizm Alanında Yapılacak Projelere İlişkin Değerlendirme Toplantısı” düzenlendi. Toplantıya eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel, DBB Genel Sekreteri Bülent Bozbaş, Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, Pamukkale Üniversitesi Arkeoloji Anabilim Dalı Başkanı Celal Şimşek, akademisyenler ve sektör temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan DBB Genel Sekreteri Bülent Bozbaş, “Ege Denizli’den başlar” mottosu ile yola çıktıklarını ifade ederek, “Denizlimiz başta turizm ve sanayi olmak üzere her alanda çok büyük bir potansiyele sahip. Bu şehirde var olan enerjiyi sanayicimizle, üniversitemizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, gençlerimizle uyum içinde yönetebilir ve doğru işlere kanalize ederek, Denizlimizin ulaşamayacağı hiçbir hedefi yoktur” dedi.

Haberin DevamıReklam
Ege’nin Türkiye’nin en güzel coğrafyalarından olduğunu belirten Bozbaş, “Ege’nin kapısı Denizli’den açılıyor. Tüm paydaşlarımız bunun önemine vararak doğru işleri doğru zamanda şehrin tüm paydaşları ile yapacağımız bu ve devamında yapılacak toplantılarda ortaya çıkacak iş planlarını Büyükşehirin gücü ile birleştirip çok güzel işler başaracağız” ifadelerini kullandı.

Eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel de Denizli’nin tüm ilçeleriyle birlikte çok önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu söyleyerek, “Denizli’nin başta tarih öncesi döneme ilişkin çok ciddi zenginlikleri var. Bu coğrafya 19 antik kente ev sahipliği yapıyor. Özellikle tarımda çok önemli bir şehir, tekstil başta olmak üzere pek çok alanda öncülük yapıyor. Denizli’nin tek başına bir çekim merkezi olmasını sağlayacak başta Denizli halkı olmak üzere turizm sektörü, sanayi, ticaret ve diğer paydaşların görüşleri alınarak yol haritası çizilmelidir” diye konuştu.

Toplantıya katılan STK temsilcileri, akademisyenler ve sektör temsilcileri de Denizli turizmine yönelik görüşlerini dile getirdi.