25.03.2023, Cumartesi
9 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Kolaylı: Osmaniyeli gazeteciler serbest bırakılmalı

Kolaylı: Osmaniyeli gazeteciler serbest bırakılmalı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Şubat 2023 Salı - 12:00Güncelleme: 28 Şubat 2023 Salı - 12:00
Kolaylı: Osmaniyeli gazeteciler serbest bırakılmalı

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkanı Nuri Kolaylı, sosyal medyada sordukları soru nedeniyle Osmaniye'de iki gazetecinin tutuklanmasına tepki göstererek, serbest bırakılmalarını istedi.

TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Osmaniye’de iki gazetecinin sosyal medyada sordukları soru nedeniyle tutuklanmasını yazılı bir açıklama ile eleştirdi.

Açıklamasında, iki gazetecinin gerçekleri öğrenmek ve halkı doğru bilgilendirmek amacıyla haber yapmak için çalıştığına dikkat çeken TGK Kolaylı, “Arkadaşlarımızın serbest bırakılmasını istiyoruz” dedi.

Gazetecilerin, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’ya sosyal medya hesaplarından sordukları sorudan dolayı tutuklanmasına anlam veremediğini ifade eden Kolaylı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

Haberin DevamıReklam

“Osmaniyeli meslektaşlarımız, depremzedelere dağıtılacak çadırların depoda beklenildiğine ilişkin aldıkları bir ihbar üzerine Belediye Başkanına soru sormuştur. Bunun yaptırımı, Türk Ceza Kanunu’nun 217/A-1 maddesine göre meslektaşlarımızın tutuklanması olmamalıydı.

Mesleğini yapan gazetecilerin bir terör suçlusu gibi muamele görmesi, üstelik deprem gibi acı bir felaketi yaşadığımız ortamda tutuklanması bizleri derinden yaralamıştır.

Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti üyeleri İbrahim İmat ile Ali İmat’ın tutuklanmasına ilişkin kararın yeniden görüşülerek, meslektaşlarımızın serbest bırakılmasını bekliyoruz.”