04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Denizlispor eski teknik direktörü Ersun Yanal...

Denizlispor eski teknik direktörü Ersun Yanal vakıf kurdu

Engin ÜNAL / D20HABER - 20 Ağustos 2022 Cumartesi - 09:12 Denizlispor eski teknik direktörü Ersun Yanal vakıf kurdu

Denizlispor, Fenerbahçe ve milli takımın eski teknik direktörü Kazım Ersun Yanal, vakıf kurdu. Vakıf bilim, sanat, spor ve eğitim alanlarında gençlerin gelişimine katkı sağlayacak.

A- A+

Türk futboluna damga vuran teknik direktörlerden olan 60 yaşındaki Kazım Ersun Yanal, yaşamını sürdürdüğü İstanbul’da kendi ismini taşıyan bir vakıf kurdu.

Ersun Yanal Vakfı; gençlerin bilim, sanat, spor, teknoloji ve eğitim alanlarında gelişimlerine katkı sağlamak, bu alanlarda faaliyet gösteren gençlerin ihtiyaç duyacağı türden projelerin geliştirilmesine destek verecek ve vakıf senedinde yazılı diğer amaçları gerçekleştirecek.

Haberin DevamıReklam

Vakfın yönetim kurulu Kazım Ersun Yanal, Ural Onur Yanal, Niyazi Eniseler, Volkan Kazak, Özgür Özgürengin, Ali Ergöçmez, İren Agan Yanal, Seren Akıncı Özdurulmuş’tan oluştu.

Fenerbahçe’de şampiyonluk yaşayan Yanal, Gençlerbirliği ile UEFA Kupası’nda çeyrek finale kadar yükselerek Avrupa’da dikkat çekmişti.

Denizlispor, Türkiye Milli Futbol Takımı, Fenerbahçe, Trabzonspor, Antalyaspor, Gençlerbirliği, Vestel Manisaspor, Eskişehirspor, Yeni Salihlispor ve Sarayköyspor, Yanal’ın çalıştırdığı takımlar.