SSK ve Bağ-Kur emeklisine bir ek zam daha: Artış memur emeklileriyle eşitlendi – D20Haber
19.07.2024, Cuma
27 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. SSK ve Bağ-Kur emeklisine bir ek...

SSK ve Bağ-Kur emeklisine bir ek zam daha: Artış memur emeklileriyle eşitlendi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Ocak 2024 Salı - 21:41Güncelleme: 23 Ocak 2024 Salı - 23:20
SSK ve Bağ-Kur emeklisine bir ek zam daha: Artış memur emeklileriyle eşitlendi

SSK ve Bağ-Kur Emeklilerinin maaşlarına yüzde 5’in ardından bir ek zam daha yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, işçi ve Bağ-Kur emekli maaşlarının memurlar ile eşitlendiğini ve artışın yüzde 49,25 olarak uygulanacağını açıkladı.

• TIKLAYIN | Emekliye zam oranı yüzde 49,5 oldu, kök maaş tablosu değişti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, daha önce yüzde 37,57 olarak açıklanan SSK ve Bağ-Kur emeklileri maaş artışıyla ilgili yüzde 7 daha ek zam açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, yüzde 37,57 olan emekli maaşı artışına ek yüzde 5 daha artış yapılacağını açıklamış, zam oranı yüzde 42,57’ye yükselmişti.

Bakan Işıkhan’ın yaptığı açıklamayla SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına yeni bir artış daha yapılarak, memur emeklisi maaşlarıyla eşitlendi. Işıkhan’ın açıklaması şöyle:

Haberin DevamıReklam
“13,5 milyonu bulan SSK ve Bağ – Kur emeklilerimize bir müjde vermek istiyorum. SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin emekli aylıklarındaki artışı ocak ayı itibarıyla yüzde 49,25’e yükseltiyoruz.

Böylece tüm emeklilerimizin aynı oranda artış almasını sağlamış olduk. Hiç bir ayrım yapmaksızın tüm emeklilerimize Ocak 2024 itibariyle ilk 6 ay için emekli maaşlarında aynı oranda artış sağlıyoruz. Tüm emeklillerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Ocak ve Temmuz aylarında emeklilerimizin aylıkları artmakta temmuz ayında da memurlar için toplu sözleşmenin, SSK ve Bağ-Kur içinde de mevzuat çerçevesinde emekli aylıkları artacak. Teklifimiz Resmi Gazete’de yayımlanmdıktan sonra oluşan aylık farkları 1 haftada ödenecek.”