Sözkesen Cam Sanayi’den eylem yapan işçilerle ilgili açıklama – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
6 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Sözkesen Cam Sanayi’den eylem yapan işçilerle...

Sözkesen Cam Sanayi’den eylem yapan işçilerle ilgili açıklama

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 9 Ocak 2024 Salı - 12:35Güncelleme: 9 Ocak 2024 Salı - 12:35
Sözkesen Cam Sanayi’den eylem yapan işçilerle ilgili açıklama

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yapan işçilerle ilgili Sözkesen Cam Sanayi’den açıklama yapılarak, o işçilerin taşeron firmaya bağlı olduğu, dolayısıyla maaş sorununun şirketi ilgilendirmediği ifade edildi.

Hacıeyüplü Mahallesi’ndesi Sözkesen Cam Sanayi’de çalışan bir grup işçi, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle geçtiğimiz günlerde eylem yapmıştı.

Yaşananların ardından taşeron firma yetkileri, fabrika yöneticilerinden özür diledi. İşçilere bugün yapılacağı duyurulan ödemenin de dün nakit olarak elden yapıldığı bildirildi.

Sözkesen Cam Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ferit Sözkesen de, konuyla ilgili açıklamasında, “Grev yaptı denilen ekip, bizim ekibimiz değil. Grev yapan ekip taşeron firmanın ekibidir. ‘Yıllardır çalışıyoruz, emeğimizin karşılığını alamıyoruz’ deyimi tamamen yanlıştır. Burada maaşlarını alamadıklarını iddia eden kişilerin birkaç günlük veya en çok olanın bizden 15 gün ücret alacağı var. Her yıl SGK denetimine giriyoruz, sorunumuz yok. İki denetimi başarı ile geçtik. Sigortasız eleman varsa o bizi değil, taşeron firmayı bağlar. Sanayicinin imkanlar çerçevesinde çalışanlarına daha fazla maaş vermek istiyor. Biz kimseyi mağdur etmek ve mağdur edilmek istemiyoruz” dedi.

DENİZLİ (İHA)