Sivrisineğin ısırması sonucu fil hastalığına yakalandı, yaşamını yitirdi – D20Haber
19.06.2024, Çarşamba
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Sivrisineğin ısırması sonucu fil hastalığına yakalandı,...

Sivrisineğin ısırması sonucu fil hastalığına yakalandı, yaşamını yitirdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Nisan 2023 Salı - 14:58Güncelleme: 18 Nisan 2023 Salı - 15:03
Sivrisineğin ısırması sonucu fil hastalığına yakalandı, yaşamını yitirdi

Denizli’den Antalya’ya çalışmak için gittiği otelde sivrisineğin ısırması sonucu fil ayağı hastalığına yakalanan İbrahim Kadir Karaoğlanoğlu, yaşamını yitirdi.

Denizli’de yaşayan 51 yaşındaki İbrahim Kadir Karaoğlanoğlu, 9 sene önce gittiği Antalya’daki bir otelde güvenlik görevlisi olarak işe başladı. Çalıştığı sırada sivrisineğin ısırdığı Karaoğlanoğlu, fil hastalığına yakalandı.

Ayakları büyüyen ve meydana gelen çürüme sebebiyle hareket etmekte zorlanan Karaoğlanoğlu, mikro cerrahi yöntemiyle hastalığın tedavi edilebileceğini duydu. Uygulama hakkında bilgi edinemeyen Karaoğlanoğlu ve ailesi, kendilerine uzanacak bir yardım eli umuduyla yaptıkları çağrıyla gündeme geldi.

Haberin DevamıReklam
Karaoğlanoğlu, iyileşip insanların arasına çıkacağı günlerin özlemini anlattığı konuşmasından saatler sonra aniden fenalaştı. Şikayetleri artan güvenlik görevlisi, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Burada solunumda güçlük çeken ve entübe edilen Karaoğlanoğlu, doktorların müdahalesine rağmen hayata tutunamadı. Acı haberi alan aile gözyaşlarına boğuldu.

Hastanedeki işlemlerinin ardından baba ocağı Tavas’a getirilen Karaoğlanoğlu, Hırka Mahallesi’nde son yolculuğuna uğurlandı.

Oğlunun hastalığına çare bulunamadığını ve her gün acı çektiğini ifade eden baba Akif Karaoğlanoğlu, “Yavruma bakamadık, koruyamadık, kaybettik ve çok üzülüyorum. Nereye götürürsek götürelim çare bulamadık” dedi.

DENİZLİ (İHA)