02.02.2023, Perşembe
-1 °C / 9 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Bakan Varank, SOGEP projelerinin imzasını attı

Bakan Varank, SOGEP projelerinin imzasını attı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 22 Aralık 2022 Perşembe - 21:37Güncelleme: 22 Aralık 2022 Perşembe - 21:38
Bakan Varank, SOGEP projelerinin imzasını attı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Denizli Projeleri" imza törenine katıldı.

Denizli’de, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın koordinasyonunda, Kalkınma Ajansları tarafından Türkiye genelinde yürütülen bir hibe programı olan Sosyal Geliştirmeyi Destekleme Programı (SOGEP) uygulanacak.

Denizli projelerinin uygulanmasına ilişkin imzayı bir dizi açılış, temel atma ve incelemeler için kente gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Denizli Büyükşehir Belediyesini ziyareti sırasında attı.

Büyükşehir Belediye Meclisi Salonu’nda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından yürütülecek “Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı Denizli Projeleri”ni imzalayan Varank, burada yaptığı konuşmada, gün boyunca kentte önemli ve bereketli işler yaptıklarına inandıklarını söyledi.

Açılışını yaptıkları projeler ve atılan imzaların Denizli’yi çok daha üretken bir şehir haline getireceğine inandığını vurgulayan Varank, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam

“Yeni dönemde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yerel kalkınmadan sorumlu bir bakanlık ve kalkınma ajanslarıyla bölge kalkınma idareleriyle şehirlerin, ilçelerin, bölgelerin, ihtiyaçları neyse oralara dönük projeler geliştirip onları hayata geçiriyoruz. Burada gençlerimize eğitimler vereceğiz. Onların nitelikli bir şekilde istihdama katılmalarını sağlayacağız. Otomotiv sanayinde ve yazılım sektöründe yetiştireceğimiz yaklaşık 250 gencimiz inşallah bu program sonrasında Denizli’de istihdam edilecekler. Biz paydaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Kalkınma ajanslarımızın bu tip projelerini desteklemeye devam edeceğiz. Şehrimize yeni istihdam kapıları hayırlı uğurlu olsun.”

Törene Denizli Vali Yardımcısı Mehmet Okur, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Ekici, GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık da katıldı.

Bakan Varank daha sonra AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör ile görüşüp partililerle bir araya geldi.

Programlar basına kapalı gerçekleştirildi.

DENİZLİ (AA)