PAÜ-TÜGVA koalisyonuyla önce müdür, sonra genel sekreter yardımcısı oldu – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. PAÜ-TÜGVA koalisyonuyla önce müdür, sonra genel...

PAÜ-TÜGVA koalisyonuyla önce müdür, sonra genel sekreter yardımcısı oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 5 Haziran 2024 Çarşamba - 18:43Güncelleme: 5 Haziran 2024 Çarşamba - 18:44
PAÜ-TÜGVA koalisyonuyla önce müdür, sonra genel sekreter yardımcısı oldu

Pamukkale Üniversitesindeki (PAÜ) jet atama sendikayı bile isyan ettirdi. Pamukkale Belediyesinden PAÜ’ye geçiş yapan ve TÜGVA Denizli Şubesinde de görev alan Serdar Selman Savran, önce PAÜ Hastanesine müdür, ardından PAÜ üst yönetimine getirilerek genel sekreter yardımcısı yapıldı. Hürriyetçi Eğitim-Sen PAÜ Şubesi bu atamaya tepki gösterdi, yeni atamaların gündemde olduğunu bildirdi.

Hürriyetçi Eğitim-Sen PAÜ Şubesi, üniversitedeki atamalara basın açıklamasıyla tepki gösterdi. Sendikanın şube sekreteri Ferit Yıldız, basın açıklamasında, PAÜ’nün YÖK tarafından yapılan denetimler sonrası “akredite üniversiteler” arasında yer aldığı, ancak son günlerde akreditasyon sürecinin aksi yönünde gelişmeler yaşandığını ifade etti.

“AİDİYET DUYGUSU YOK EDİLİYOR”

Atamaların “kaliteli üniversite olmak, akredite olmak” gibi kavramların PAÜ yönetimi tarafından ciddiye alınmadığı ve bu kavramların göstermelik yapıldığı izlenimi uyandırdığını kaydeden Yıldız, “Belediye kadrolarından geçişle üniversiteye ataması yapılacak olan çok sayıda personel olduğu ve bu personelin üniversitedeki boş kadroları dolduracağı söylentisi vardır. Geçen hafta gerçekleşen gelişmeler ve buna bağlı olarak görev değişiklikleri çıkan bu söylentileri doğrulamaktadır. Üst yöneticiler, kendi istikballeri uğruna mesleki yetkinliği ve aidiyet duygusunu yıkıcı bu tarz eylemleri bir an önce sonlandırmalıdır” dedi.

“İKİ GÜNDE GENEL SEKRETER YARDIMCISI YAPILDI”

Haberin DevamıReklam
Pamukkale Üniversitesinin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına katılmayacağını öğrendiklerini, YÖK tarafından yapılacak sınava PAÜ’nün neden katılmadığı sorularının yanıtsız bırakıldığını belirten Yıldız, “Kaygılarımızın yersiz olmadığı ortaya çıkmaktadır. Örnek vermek gerekirse üniversitemizde yıllardır çalışan ve kadro bekleyen personelimiz varken, bu kadrolardan birisine belediyeden birinin üniversite hastanesine ataması yapılmış, bir iki gün içerisinde de bu kişi üniversite genel sekreter yardımcılığı görevine getirilmiştir. İlerleyen dönemde de yine aynı şekilde Denizli’deki belediyelerden personel atamalarının yapılacağı duyumlarının olması Pamukkale Ünivesitesini ‘belediyeden ayrılanlar üniversitesi’ haline getirmesi muhtemeldir” ifadelerini kullandı.

Yıldız, Hürriyetçi Eğitim-Sen olarak bu tür atamalara son verilmesini, kariyerde ilerlemenin akreditasyon sürecinde taahhüt edildiği üzere liyakat ve adalet ölçüleri ile yapılmasını istediklerini sözlerine ekledi.

JET HIZIYLA ATANAN İSİM BAKIN KİM ÇIKTI

Hürriyetçi Eğitim-Sen PAÜ Şubesinin tepki gösterdiği atamadaki ismin Pamukkale Belediyesinden geçiş yapan Serdar Selman Savran olduğu belirtildi. Pamukkale Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü görevinden alınan ve TÜGVA Denizli Şubesinde teşkilat koordinatörlüğü de yaptığı ifade edilen Savran, önce PAÜ Hastanelerinde müdür olarak görevlendirildi. Ardından da genel sekreter yardımcısı Sevcan Kuran görevinden alınarak, yerine ataması gerçekleştirildi.

Bu arada PAÜ Hastanelerinde sağlık teknisyeni olarak görev yapan Serhan Keserlioğlu’nun da hastaneye “başmüdür vekili” olarak atandığı kaydedildi.