27.10.2021, Çarşamba
9 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Kutluhan: Sayıştay bulguları bizden önceki döneme...

Kutluhan: Sayıştay bulguları bizden önceki döneme ait, soruşturma başlattık

Haber Merkezi - 1 Ekim 2021 Cuma - 15:35 Kutluhan: Sayıştay bulguları bizden önceki döneme ait, soruşturma başlattık

Pamukkale Üniversitesinde (PAÜ) Sayıştay denetçilerince yapılan incelemenin ardından ortaya çıkan bulgular gündemin en üst sıralarına çıkarken, Rektör Prof Dr Ahmet Kutluhan, kendisini soyutlayan “Bulgular bizden önceki döneme ait” açıklamasını yaptı ve soruşturma başlattıklarını duyurdu.

A- A+

D20HABER.COM’un “PAÜ kadrolaşma atamalarıyla vekiller üniversitesine dönüşüyor”, “PAÜ’de ihalesiz işler yaptırıldığı belirlendi” ve “PAÜ İktisadi İşletmesi bir firmadan 850 bin liralık simit ve poğaça almış” başlıklı haberleri Denizli kamuoyunda konuşulmaya devam ederken, PAÜ Rektörlüğünden konuyla ilgili açıklama geldi.

PAÜ Rektörlüğü sosyal medya hesabından “11.08.2020 tarihinde göreve başladığımız günden bu yana, 2020 yılına dair Sayıştay Raporu ile gündeme gelen bulgulara ilişkin bilgi sahibiyiz. Önceki Üniversite Yönetimi döneminde gerçekleşen ve ilgili Sayıştay Raporunda belirtilen konulara dair iç denetim mekanizmaları çalıştırılarak, soruşturma süreçleri tarafımızca başlatılmış ve halen sürdürülmektedir. Ayrıca ilgili Sayıştay Raporunda yer alan bulguların giderilmesine yönelik düzenlemeler, göreve geldiğimiz günden bugüne yönetimimiz tarafından özenle gerçekleştirilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” paylaşımı yapıldı.

Haberin DevamıReklam