15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Kutluhan: Hedefimiz ilk 20 üniversite arasında...

Kutluhan: Hedefimiz ilk 20 üniversite arasında olmak

Haber Merkezi - 13 Ocak 2022 Perşembe - 20:43 Kutluhan: Hedefimiz ilk 20 üniversite arasında olmak

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof Dr Ahmet Kutluhan, hedeflerinin Türkiye’deki ilk 20 üniversite arasında yer almak olduğunu belirtti.

A- A+

PAÜ’nün Akademik Atama, Yükseltme ve Ödül Töreni, Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Törene, Vali Ali Fuat Atik, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, PAÜ Rektörü Prof Dr Ahmet Kutluhan, Denizli Barosu Başkanı Adnan Demirdöğer, belge ve ödül verilen iş insanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Vali Ali Fuat Atik, törende yaptığı konuşmada, PAÜ’nün ürettiği projeler ile Denizli ve ülkenin gelişimine katkı sağladığını, elde edilen başarıların Denizli’yi gururlandırdığını, devletin tüm kurumlarının bir bütün olduğunu, her zaman PAÜ’nün yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Haberin DevamıReklam

Rektör Prof Dr Ahmet Kutluhan ise, TÜBİTAK girişimcilik indeks sıralamasında PAÜ’nün 41. sıradan 37. sıraya geldiğini, bunu yeterli görmediklerini, hedefin ilin de plaka numarası olan ilk 20’de yer almak olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından çeşitli platformlarda dereceye, uluslararası alanda giren öğretim üyelerine ödülleri, 2020 ve 2021 yıllarında PAÜ’nün gelişimine katkı sağlayan iş insanlarına teşekkür plaketi verildi.

Tören, 2020-2021 döneminde akademik atama ve yükseltmeleri gerçekleşen 72 öğretim üyesine profesörlük belgelerinin verilmesiyle sona erdi.