PAÜ Öğretim Görevlisi Çimçek, vatandaş gazeteciliği yapıp köpek balığını görüntüledi – D20Haber
19.04.2024, Cuma
10 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. PAÜ Öğretim Görevlisi Çimçek, vatandaş gazeteciliği...

PAÜ Öğretim Görevlisi Çimçek, vatandaş gazeteciliği yapıp köpek balığını görüntüledi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 24 Ocak 2023 Salı - 08:58Güncelleme: 24 Ocak 2023 Salı - 22:14
PAÜ Öğretim Görevlisi Çimçek, vatandaş gazeteciliği yapıp köpek balığını görüntüledi

Denizli’den Muğla’nın Ören sahiline giden Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Honaz Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Selin Ünal Çimçek, sahilde yüzen köpek balığını görünce “vatandaş gazeteciliği”nin bir örneğini gerçekleştirip cep telefonuyla görüntü çekti.

Hafta sonunda Muğla’nın Ören sahiline gidenler, köpek balığı heyecanı yaşadı. Bu heyecanı yaşayanlar arasında arkadaşlarıyla birlikte pazar günü Ören’e giden PAÜ Honaz Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Görevlisi Selin Ünal Çimçek de yer aldı.

Sahilde bulundukları bir sırada kumsala kadar yaklaşan yaklaşık 1 metre boyundaki köpek balığını gören Çimçek, hemen cep telefonunun kamerasını açıp görüntü çekti. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Çimçek, “vatandaş gazeteciliği”nin bir örneğini verip, kıyıya yakın avlanan köpek balığı görüntüledi.

Çimçek, o anları anlatırken “Öğle saatleriydi. Sahilde çay içerken kıyıya yaklaşan köpek balığını gördüm. Suyun berrak olması nedeniyle çok net görülebiliyordu. Çok heyecanlandım ve hemen cep telefonumla görüntüsünü çektim. Uzun süre sahilde kaldı. Adeta seremoni yaptı kıyı şeridindeki restoran ve benzeri yerlerde oturanlara” diye konuştu.

Nesli tehlike altında olan, bu nedenle korumaya alınan kum ve mavi köpek balıklarının kıyıya yakın avlandıkları, Pazar günü görüntülenen köpek balığının da bu türden olduğu belirtildi.