25.03.2023, Cumartesi
9 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. PASVAK Aşevi’nden depremzedelere sıcak yemek

PASVAK Aşevi’nden depremzedelere sıcak yemek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Şubat 2023 Cuma - 17:15Güncelleme: 17 Şubat 2023 Cuma - 17:15
PASVAK Aşevi’nden depremzedelere sıcak yemek

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfının (PASVAK) Aşevi aracılığıyla, deprem bölgesinden kente gelen afetzedelere sıcak yemek hizmeti veriliyor. PASVAK, günlük olarak 2 öğün ve 3 çeşit yemeği 750 depremzedeye ulaştırıyor.

PASVAK’tan yapılan açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından harekete geçilerek, 100 bin liralık gıda paketi hazırlanıp AFAD’ın EGS Park’daki toplama merkezine ulaştırıldığı ifade edildi.

Açıklamada, deprem bölgesine ulaştırılmak üzere kurumların toplama alanlarına teslim edilen, ancak nakli uygun görülmeyen gıdaların da PASVAK’a teslim edildiği, bunların sıcak yemek hazırlanmasında değerlendirildiği de belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“PASVAK Yönetim Kurulu, depremzedelerin Denizli’ye gelmeleri ihtimalini göz ününde bulundurarak 3 çeşit sıcak yemek yardımı sağlama konusunda karar almıştır. İlk olarak KYK yurtlarına yerleştirilen aileler ile birlikte hizmete başlamıştır. Bu hizmet, Büyükşehir Belediyemizin Kızılay ile iş birliği içinde KYK yurtlarına sağladığı hizmetin başlamasına kadar sürdürülmüştür. Aynı zamanda deprem için Denizli’de, AFAD ve belediye gibi kurumlarda gönüllü çalışanlara da her gün çorba desteği sağlanmıştır.”

Haberin DevamıReklam

750 DEPREMZEDEYE 2 ÖĞÜN YEMEK

PASVAK’ın bugün itibariyle Denizli’de farklı adreslere yerleşmiş 750 depremzedeye sıcak yemek ulaştırdığı da vurgulanana açıklamada, “Kaydı oluşturulan ailelerin adreslerine en kısa süre içerisinde 2 öğün yetecek 3 çeşit sıcak yemeği ekmeği ile birlikte ulaştırmaktadır. Asıl hizmeti olan 2 bin ihtiyaç sahibi vatandaşımıza sıcak yemek yardım hizmetinde herhangi bir aksaklık olmadan devam etmektedir. PASVAK, Denizli’de ikamet eden 2 bin ihtiyaç sahibine ilaveten 3 bin depremzedeye sıcak yemek yardımı sağlayacak altyapıya ve donanıma sahiptir. Tek sıkıntı il merkezi dışında kalan uzak noktalara ulaşmak için ilave araca ihtiyacı olmasıdır” denildi.