Okullarda şehitler için saygı duruşunda bulunulacak – D20Haber
19.06.2024, Çarşamba
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Okullarda şehitler için saygı duruşunda bulunulacak

Okullarda şehitler için saygı duruşunda bulunulacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 14 Ocak 2024 Pazar - 09:31Güncelleme: 14 Ocak 2024 Pazar - 09:31
Okullarda şehitler için saygı duruşunda bulunulacak

Pençe-Kilit Harekat bölgesinde şehit olan askerler için yarın (pazartesi günü bayrak töreni öncesinde saygı duruşunda bulunulacak.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Bakanlık olarak genel amaçlarının çocukları Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek olduğunu belirtti.

Tekin, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam
“Bu idrakle Pençe-Kilit Harekat bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde şehit olan vatan evlatlarının aziz hatıralarını yaşatmak, eğitim ailesi olarak minnetimizi göstermek ve yükselen yeni nesli ruhen, bedenen ve manen vatan sevgisiyle donatmak amacıyla Bakanlığımıza bağlı tüm temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında 15 Ocak 2024 tarihinde bayrak töreni öncesinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacaktır. Aziz şehitlerimizin ruhları şad, makamları ali olsun.”