Subaşıoğlu’ndan Doğan’a Tanklı Meydan eleştirisi – D20Haber
12.07.2024, Cuma
23 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Subaşıoğlu’ndan Doğan’a Tanklı Meydan eleştirisi

Subaşıoğlu’ndan Doğan’a Tanklı Meydan eleştirisi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Temmuz 2024 Çarşamba - 14:29Güncelleme: 10 Temmuz 2024 Çarşamba - 14:29
Subaşıoğlu’ndan Doğan’a Tanklı Meydan eleştirisi

Merkezefendi ilçesi Selçukbey Mahallesi’ndeki Tanklı Meydan düzenlemesi projesine eski başkan Muhammet Subaşıoğlu’ndan tepki geldi. Subaşıoğlu, “Undo yaparak belediyecilik yapılmaz” diyerek, yeni projeye karşı çıktı.

FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Merkezefendi Belediyesi eski Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, kendi döneminde Şehit Komando Er Mehmet Avcı Caddesi ve 710 Sokağın kesiştiği kavşakta yer alan meydanda meydan düzenlemesi yaptı. Burası da Tanklı Meydan olarak anılmaya başlandı.

Aradan yıllar geçti 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Şehitler Yolu’nda düzenleme yapılması için Merkezefendi Belediye Meclisi karar aldı. Konuyla ilgili gündem maddesinde, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletimizi Cumhuriyetle buluşturduğu 29 Ekim 1923’ten beri gelişen demokrasi tarihimizde birer kara leke olan darbelerin bir daha yaşanmaması temennisiyle bu darbelerin ülkemize bedellerinin unutturulmaması ve demokrasi değerinin, bilincinin yaşatılması için ilçemiz sınırlarında Selçukbey Mahallesinde bulunan 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Şehitler Yolu’na hem demokrasimize hem de ilçemize yakışır daha estetik güzellikte bir eser yapılması için Türkiye genelinde Demokrasi Anıtı temalı bir anıt/heykel yarışması düzenlenmesi planlanmaktadır” denildi.

Haberin DevamıReklam
Gündem madde, yarışma sonucunda birinciye 70 bin, ikinciye 20 bin, üçüncüye 15 bin lira para ödülü verilmesi şeklinde kararla kabul edildi.

SUBAŞIOĞLU’NDAN ELEŞTİRİ

Bölgede yapılacak düzenleme çalışmasının meclisten geçmesinin ardından Merkezefendi Belediyesi eski Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Undo (geri alma, bozmak, iptal etmek) yaparak belediyecilik yapılmaz. Belediyecilik üstüne konularak yapılır, geçmişi yok ederek yapılmaz, reaksiyonla değil, aksiyonla yapılır” paylaşımında bulundu.

Bu paylaşıma yapılan “Ne demek geri almak” yorumuna ise Subaşıoğlu, “yapılanı yıkmak, koruyamamak gibi. Kendinden bir şey yapmamak, başkasının yaptığının tersini yapmak gibi” yanıtını verdi.