Zenginlik onlara yaramadı: Biri barakada donarak öldü, biri marangozluğa geri döndü – D20Haber
04.03.2024, Pazartesi
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Zenginlik onlara yaramadı: Biri barakada donarak...

Zenginlik onlara yaramadı: Biri barakada donarak öldü, biri marangozluğa geri döndü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Ocak 2024 Pazartesi - 11:33Güncelleme: 1 Ocak 2024 Pazartesi - 11:33
Zenginlik onlara yaramadı: Biri barakada donarak öldü, biri marangozluğa geri döndü

Milli Piyango ya da diğer şans oyunlarından kazanılan büyük ikramiyelerin güzel bitmeyen hazin hikayeleri de var. Bu örneklerden biri Denizlili’nin Sarayköy, diğeri de Çivril ilçesinde yaşandı. Milli Piyango ve sayısal Loto zenginlerinin hayatı istedikleri gibi gitmedi.

Milli Piyango’nun 400 milyon liralık ikramiyesinin 3550054 numaralı tam bilete çıktığının açıklanmasından itibaren Türkiye’de herkes “kim bu talihli?” diye soruyor. Ancak, büyük ikramiyeyi kazanmanın, parayla saadet olmadığının örnekleri de var.

Bunlardan ikisi Denizli’de yaşandı. Milli Piyango talihlisi yaşadığı barakada donarak ölürken, Sayısal Loto talihlisi de parayı bitirip mesleği marangozluğa geri döndü.

SARAYKÖYLÜ MEHMET SARIOĞLU

Sarayköy’e bağlı Tırkaz Mahallesi nüfusuna kayıtlı Mehmet Sarıoğlu, 40 yıl önce Milli Piyango’dan büyük ikramiye kazanan talihlilerden. Ancak, kazandığı ikramiyeye iyi yönetemeyince tükenmeyeceğini sandığı paranın bir gün bittiğini gördü. Sonra da yaşamını sürdürmeye çalıştığı bir barakada donarak öldü ve cansız bedenini köylüler buldu.

YEŞİLÇAM FİLMLERİNİ ARATMAYAN YAŞAM

Çivrilli Osman Kaplan ise Sayısal Loto’nun 6 rakamını doğru tahmin ederek 1999 yılında 340 milyar lira ikramiye kazandı. Kısa sürede lükse yönelen ve Yeşilçam filmlerini aratmayan yaşam süren Kaplan da bitmeyeceğini sandığı servetini tüketenlerden oldu. Kaplan, servetini kaybetmesinin ardından eski mesleği marangozluğa geri döndü.