08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Meteoroloji: Soğuk ve kar 1 hafta...

Meteoroloji: Soğuk ve kar 1 hafta sürecek

Haber Merkezi - 21 Ocak 2022 Cuma - 15:29 Meteoroloji: Soğuk ve kar 1 hafta sürecek

Denizli için Meteorolojiden yeni bir uyarı yapıldı. Son tahminlere göre, Denizli bugünden itibaren 27 Ocak’a kadar devam edecek soğuk ve yağışlı bir havanın etkisinde olacak.

A- A+

Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğünün Denizli, Afyonkarahisar ve Uşak’ı kapsayan raporunda, bölgenin hafta sonunda Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın, 24 Ocak Pazartesi gününden itibaren de Karadeniz üzerinden gelecek daha soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği, bunun sonucunda aşırı soğuk hava koşullarının görüleceği kaydedildi.

Yapılan son değerlendirmelere göre, aşırı soğuk ve kar yağışlı havanın 27 Ocak Perşembe gününe kadar süreceği tahmin ediliyor.

SÜRÜCÜLERE VE ÜRETİCİLERE UYARI

Haberin DevamıReklam

Denizli’de bugün karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde ise kar yağışı beklendiği bildirilirken, valilikten de bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Meteorolojinin yaptığı son değerlendirmelere göre, ilimizde bugün itibariyle bir hafta boyunca aşırı soğuk hava, yoğun kar yağışı ve zirai don tehlikesi beklenmektedir. Üreticilerimiz başta olmak üzere ilgililerin ve tüm vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları, seyahat edeceklerin araçlarına mutlaka kış lastiği takıp yanlarında zincir bulundurmaları önemle rica olunur” denildi.