Doğan 140 milyon, Ertemür 34 milyon lira kredi kullanma yetkisi istedi – D20Haber
25.05.2024, Cumartesi
14 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Doğan 140 milyon, Ertemür 34 milyon...

Doğan 140 milyon, Ertemür 34 milyon lira kredi kullanma yetkisi istedi

A- A+
Engin ÜNAL / D20HABER
Yayınlanma: 3 Mayıs 2024 Cuma - 18:21Güncelleme: 3 Mayıs 2024 Cuma - 18:21
Doğan 140 milyon, Ertemür 34 milyon lira kredi kullanma yetkisi istedi

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemür, belediye meclislerine verilen önergeyle kredi kullanma yetkisi istedi. Doğan 140 milyon, Ertemür 34 milyon lira kredi çekme yetkisi talebinde bulundu.

Pamukkale ve Merkezefendi Belediye meclisleri, mayıs ayı toplantılarının ilk oturumunu gerçekleştirdi. Toplantılarda öne çıkan maddeler, başkanların bankalardan kredi kullanmak üzere yetki istemesi oldu.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, cari ve yatırım harcamalarında kullanılmak üzere İller Bankası, kamu veya özel bankalardan faizi hariç 140 milyon lira kredi çekme konusunda yetki talebinde bulundu. Kredi, talebi incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemür de 34 milyon lira borçlanma yetkisi istedi. Kredi istemiyle ilgili Ertemür, “Bugün istediğimiz 34 milyon lira borçlanma yetkisini, kredi kullanma yetkisini ihtiyaç olduğunda kullanmak üzere istiyoruz. Bugünkü koşullarda kredi kullanmak çok zor. Zaten belediyemizin yükü çok fazla ama tedbir olsun diye, elimizin altında bulunsun diye bu kararı aldık” açıklamasını yaptı.

Haberin DevamıReklam
PUMAKKALE BELEDİYESİNİN BORCU 816 MİLYON LİRA

Pamukkale Belediyesinin borcunu da açıklayan Ertemür, “Bilmeniz açısından borç-alacak tablosunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bugün itibariyle toplam borcumuz 816 milyon lira. Bunun 692 milyon lirası İller Bankası ve özel banka borçları. Kamuya olan borçlarımız 3 milyon lira, ödenmesi gerekip ödenmeyen ve bugüne kalan borçlar da 121 milyon lira. Bu yarın ödenecek bir borç değil. Yıllara sari bir borç, bilginiz olsun istedim” dedi.