07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Mehteran ekibi, yolda kalan sürücünün yardımına...

Mehteran ekibi, yolda kalan sürücünün yardımına koştu

Haber Merkezi - 19 Haziran 2022 Pazar - 19:56 Mehteran ekibi, yolda kalan sürücünün yardımına koştu

Denizli’den bir düğün törenine gitmek üzere yola çıkan mehteran ekibi, kaza yapan sürücünün yardımına koştu.

A- A+

Kaza, Nazilli-Beydağ arasındaki karayolunda meydana geldi. Yönetimindeki otomobil ile Nazilli yönüne seyreden sürücü, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybetti. Kontrolden çıkan araç şarampole girerek, çamura saplandı.

Eşi ve çocuğu ile birlikte seyahat eden sürücünün çabası aracın daha da batmasına neden oldu. Bunun üzerine yoldan geçenlerden yardım istedi ama duran sürücü olmadı.

Zor anlar yaşayan ailenin imdadına Denizli’den Ödemiş’e bir düğüne giden Oğuz Sırlı yönetimindeki Fetih 1453 Mehteran Takımı yetişti. Mehterbaşı Oğuz Sırlı ve 16 kişilik ekibin çabalarıyla otomobil bulunduğu yerden çıkarıldı.

Haberin DevamıReklam

Ödemiş’e gitmek için kestirme bir güzergahı tercih ettiklerini söyleyen sırlı, “Programımız vardı. Biraz geciktik. Daha kısa olması için Beydağ’dan geçelim diye düşündük. Hava yağmurlu, yol kaygandı. Aracı kaydırmış. Yan tarafta çaresiz şekilde bekliyordu. Aracı çıkarmaya çalıştı, çıkaramadı. Yokuş aşağı olduğu için gelen-giden araçlar da durmuyor. Ben ‘Bir kenara park edin, bu işte de bir hayır vardır’ dedim. Ucundan tuttuk, ileri geri iterken bataktan kurtardık” dedi.