Kadının eşinden habersiz doğum kontrol hapı kullanması kusur sayıldı – D20Haber
18.06.2024, Salı
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Kadının eşinden habersiz doğum kontrol hapı...

Kadının eşinden habersiz doğum kontrol hapı kullanması kusur sayıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Ocak 2024 Perşembe - 09:45Güncelleme: 4 Ocak 2024 Perşembe - 09:49
Kadının eşinden habersiz doğum kontrol hapı kullanması kusur sayıldı

Yargıtay, eşinden şiddet gördüğünü iddia ederek gizlice doğum kontrol hapı kullanan kadını kusurlu buldu.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Nevşehir’de yaşayan bir kadın, eşinden şiddet gördüğünü, hakaret ve tehditlere maruz kaldığını iddia ederek boşanma davası açtı.

İddiaları reddeden koca da eşinin kendisinden habersiz doğum kontrol hapı kullandığını, elinden cep telefonunu düşürmediğini ve mahrem sırları başkalarına anlattığını iddia ederek karşı boşanma davası açtı.

Haberin DevamıReklam
Nevşehir Aile Mahkemesi, iki tarafı da kusurlu sayarak çiftin ‘evlilik birliğinin temelinden sarsılması’ nedeniyle boşanmalarına karar verdi.

Mahkemenin gerekçeli kararında erkeğin karısına uyguladığı şiddet nedeniyle, kadının da kocasından gizli şekilde doğum kontrol hapı kullandığı gerekçesiyle kusurlu sayıldığı ifade edildi.

Yerel mahkemenin kararına itiraz eden kadın, dava dosyasını Yargıtay’a taşıdı. Evlilik birliğinin temelinden sarsılmasında kendisinin bir kusurunun olmadığını temyiz dilekçesinde belirten kadın, usul ve kanuna aykırı olan yerel mahkemenin kararının kaldırılmasını talep etti. Talebi değerlendiren Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin kararını onadı.