07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. CHP’li başkan Kepenek, selefi Devecioğlu ve...

CHP’li başkan Kepenek, selefi Devecioğlu ve AK Partililerden özür diledi

Haber Merkezi - 26 Şubat 2022 Cumartesi - 20:38 CHP’li başkan Kepenek, selefi Devecioğlu ve AK Partililerden özür diledi

Denizli’nin Honaz ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, küfür tartışmaları nedeniyle sık sık karşı karşıya geldiği selefi AK Partili Turgut Devecioğlu ve AK Partili meclis üyelerinden özür diledi. Sosyal medya hesabından video yayımlayan Kepenek, dilediği özrün yanı sıra helallik istedi.

A- A+

Sosyal medyaya düşen çirkin sözler ve küfün içeren ses kayıtlarının montaj olduğunu öne süren Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, çark etti ve sosyal medya hesabına yüklediği video ile 2004-2019 döneminde belediye başkanlığı yapan Turgut Devecioğlu ve ailesi ile AK Partili meclis üyelerinden özür diledi.

SES KAYITLARI İÇİN NE DEDİ?

Honazlılara seslenen Kepenek, sakin bir kişiliği olduğunu, ancak ailesine yönelik sözlerin kendisini olumsuz etkilediğini, sinirlerini zedelediğini söyledi. 2019 seçimlerinden bu yana Honaz’ı meşgul eden bazı olaylar yaşandığını kaydeden Kepenek, şöyle devam etti:

“Kanunsuz olarak yasadışı yollardan elde edilen ses kayıtları yayınlanıyor. Bu ses kayıtları birkaç kötü sözün bir araya geldiği durumları da yansıtıyor. Bu süreçte AK Parti meclis üyeleri, önceki dönem Honaz belediye Başkanı Sayın Turgut Devecioğlu ve ailesi olmak üzere, kırdığım arkadaşlar varsa onlardan özür dilerim. Çünkü özür dilemek bir erdemdir. Bundan sonraki süreçte her konuşmamda bu insanların kalbini kırmayacak bir tavır geliştireceğim.”

DEVECİOĞLU’NA “ABİ” DEDİ, HELALLİK İSTEDİ

Bu süreçlerin kolay taşınılabilir olmadığını savunan Kepenek, “Bazen insan sinirine, heyecanına, duygularına hakim olamayabiliyor. Yeniden söylüyorum, AK Parti meclis üyeleri ve Turgut Devecioğlu ve ailesi, ki bunlar benim dostlarım arkadaşlarım. Özellikle Turgut Abi derim, bu insanların kırmak benim aklıma gelebilecek en son şeydir. Onlardan da bir helallik isterim” ifadelerini kullandı.

ÖZENLİ DİL KULLANMA SÖZÜNÜ VERDİ

Bundan sonraki sürecin daha sakin, daha akıllıca, yürütülmesi adına elimden gelen çabayı göstereceğini belirten Kepenek, “Ama şunu da söyleyeyim: 92 yaşındaki bir kadına, küfür edilmemeli. Benim aileme, eşime, çocuğuma, bana küfür edilmemeli. Küçücük bir Honaz’dayız. İnsanlar başkanlık dönemleri bittiğinde de görüşecektir, konuşacaktır. Ben bu süreçlerin ilçemiz için doğru olmadığı kanısındayım. Eğer bu konuda benim payıma düşen bir şeyler varsa, bundan sonra daha özenli bir dil ve siyaset geliştirme hususunda halkımın huzurunda söz veririm” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

DEVECİOĞLU’NDAN YANIT GECİKMEDİ

Honaz eski belediye başkanı Turgut Devecioğlu ise, bu vidonun yayımlanmasının ardından sosyal medya hesabından Kepenek’e yanıt verdi. “2019 seçimlerinden bu yana Kepenek’in yapmış olduğu hakaretlere, etmiş olduğu küfürlere maruz kaldık. Yapılan uyarılara rağmen küfür etmekten, iftira atmaktan, karalama kampanyası yapmaktan asla vazgeçmedi” diyen Decevioğlu, şu açıklamayı yaptı:

“Cumhurbaşkanımıza, AK Partili kardeşlerimize, sendikalara ve daha birçok kurum ve şahsıma küfürler etti. En son ki hamlede ise şahsıma, aileme ve dava arkadaşlarıma açık açık yapılan küfürün ses kaydı ortaya çıktı. Daha önce defalarca kayıtların kendisine ait olmadığını söylemesi, komplo kurulduğunu iddia etmesi ve yalan söylemesinin sonunda kaçacak yeri kalmayarak bu sefer yaptığını kabul etti.

Ardından toplum önünde beni ve benim yanımdakileri lime lime edeceğini açıklayan Kepenek, bu sefer yine içinde yalan barındıran sözlerin sonunda samimiyetsizce özür diledi. Fakat dilenen bu özür kendi düşüncesi değildir. Kaçış yolunun bu sefer olmadığını anlaması ve dava arkadaşlarımızın özür dile Kepenek kampanyasının sonucudur.

Samimi dilenen özür erdemdir. Her söz erdemlik barındırmaz. İzlediğimiz videoda gördüğümüz tek şey küfür çıkan ağzından özür çıkartabileceğinin göstergesidir.

Şahsına, aileme ve dava arkadaşlarıma yapılan bu edepsiz tavırların ve edilen küfürlerin telafi ve affı yoktur.”