Forum Çamlık AVM ile ilgili konkordato talebinde karar verildi – D20Haber
22.06.2024, Cumartesi
25 °C / 42 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Forum Çamlık AVM ile ilgili konkordato...

Forum Çamlık AVM ile ilgili konkordato talebinde karar verildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 24 Mayıs 2024 Cuma - 07:57Güncelleme: 24 Mayıs 2024 Cuma - 09:34
Forum Çamlık AVM ile ilgili konkordato talebinde karar verildi

Denizli’de, alışverişin önemli adreslerinden olan Forum Çamlık AVM ile ilgili konkordato talebinde karar çıktı. Mahkeme 1 yıl kesin mühlet kararı verdi.

Forum Çamlık ile birlikte Türkiye genelinde Forum ismini taşıyan 9 alışveriş merkezi bulunan şirket, bir süre önce konkordato talebinde bulunmuştu. Bu talep İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesinde görüşülerek karara bağlandı.

Halk TV’nin haberine göre, 600 milyon Euro borcu bulunan ve bin 500 mağazanın faaliyet gösterdiği 9 AVM için 1 yıllık kesin mühlet kararı verdi. Bu kararla birlikte anılan AVM’lere yönelik haciz işlemi yapılamayacak.

Duruşma tutanağına göre, konkordato komiser heyetinin hazırladığı rapor geçen 16 Mayıs’ta dosyaya girdi. Forum AVM’lerin avukatları, mahkemeye sundukları beyanlarında 10 şirkete yönelik de kesin mühlet kararı verilmesini talep etti.

4 BANKA AVUKATI: RET KARARI VERİLSİN

Duruşmada söz alan ve alacaklı konumdaki 4 bankanın avukatı ise, kesin mühlet kararı verilmemesini istedi. Garanti Bankası’nın avukatı “Projenin başarı şansı bulunmuyor. Bu nedenle kesin mühlet koşulları oluşmadı. Kira bedellerinin tahsil edilmesine yönelik ara karardan dönülsün. Davanın reddine karar verilsin” dedi.

BİR YILLIK KESİN MÜHLET VERİLDİ

Tarafların talep ve savunmalarını alan mahkeme kararını verdi. Mahkeme, 9 AVM’nin bağlı olduğu 9 şirket dahil toplam 10 şirket için 1 yıllık kesin mühlet kararı verdi. Mahkeme, komiser heyetinin de görevine devam etmesine karar verdi. Kararda, 3 kişilik komiser heyeti üyelerine aylık 125 bin TL ödenmesine hükmedildi.

Haberin DevamıReklam
KESİN MÜHLET KARARI VERİLEN 10 ŞİRKET

Forum Çamlık AVM’yi de ilgilendiren konkordato kararı şu şirketleri ilgilendiriyor

Multi Erzurum Emlak Geliştirme ve Yatırım Limited Şirketi
Multi Otuzbeş Emlak Geliştirme Yatırım İnşaat ve Ticaret Anonim Şirketi
Multi Yirmibeş Emlak Geliştirme Yatırım İnşaat ve Ticaret Anonim Şirketi
Multi Ankara Emlak Geliştirme ve Yatırım Anonim Şirketi
Multi Aydın Emlak Geliştirme ve Yatırım Anonim Şirketi
Multi Çamlık Emlak Geliştirme ve Yatırım Anonim Şirketi
Multi Gordion Emlak Geliştirme ve Yatırım Limited Şirketi
Multi İstanbul Emlak Geliştirme ve Yatırım Anonim Şirketi
Multi Kapadokya Emlak Geliştirme ve Yatırım Anonim Şirketi
Multi Magnesia Emlak Geliştirme ve Yatırım Limited Şirketi.

“MALİ VERİLERİ TUTARLI”

Forum AVM’lerin avukatları Hande Yelgin ve Serkan Yelgin, karara ilişkin yaptıkları açıklamada “İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından 26 Mart 2024 tarihinde, incelemelerin devamı nedeniyle 2 aylık süre uzatım kararı verildi. Bugün ise mahkeme, dosya nezdindeki incelmelerini tamamladı ve 9 AVM sahibi 10 müvekkil firmanın mali verilerinin tutarlı olduğu, sunulan borç ödeme projesinin uygulanabilir olduğunu tespit ederek, alacaklılar ile görüşmelerin tamamlanması ise için 1 yıllık kesin süre verilmesine karar verildi” dedi.