27.10.2021, Çarşamba
9 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Eşinin vasiyetini yerine getirip ambulans bağışladı

Eşinin vasiyetini yerine getirip ambulans bağışladı

Haber Merkezi - 6 Ekim 2021 Çarşamba - 16:00 Eşinin vasiyetini yerine getirip ambulans bağışladı

Emekli olduktan sonra baba ocağı Denizli’ye yerleşen gurbetçi Hasan Hüseyin Gökçe, 7 ay önce ölen eşinin vasiyetini yerine getirip ambulans bağışladı. Ardından bağışladığı ambulansla kabristanlığa giderek eşinin mezarını ziyaret etti.

A- A+

• Ambulans bağışçısına Vali Atik’ten teşekkür plaketi

Avusturya’da yıllarca eşiyle birlikte çalıştıktan sonra 2009 yılında emekli olan 83 yaşındaki Hasan Hüseyin Gökçe, Denizli’ye kesin dönüş yaparak Sevindik Mahallesi’ne yerleşti. Geçtiğimiz mart ayında eşi Lütfiye Gökçe vefat etti. Gökçe, sağlığında kocasına  “Ben öldükten sonra bir ambulans alıp devlete bağışla” vasiyetinde bulundu.

Sevindik Mahallesi’nde ambulansı İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk ve 112 İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Gürcan Güven’e teslim eden Hasan Hüseyin Gökçe’nin ilk işi, doğduğu köye defnedilen eşinin mezarını ziyaret etmek oldu. Ambulansla Bozkurt’un Baklankuyucak Mahallesi’ndeki kabristanlığa giden Gökçe, 7 ay önce kaybettiği eşinin mezarı başında duygusal anlar yaşadı. Eşinin mezarı başında dua eden yaşlı adama, yaptığı anlamlı davranıştan ötürü köylüleri de teşekkür etti.

Haberin DevamıReklam

KENDİ VASİYETİNİ AÇIKLADI

Eşinin vasiyetini yerine getirebildiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Hasan Hüseyin Gökçe, eşinin mezarı başında kendi vasiyetini de açıkladı. Aynı ambulansla öldüğü zaman eşinin mezarının bulunduğu mezarlığa getirilmesini vasiyet eden Gökçe, “Eşim vasiyet etti, ‘Benim için hayır yap’ dedi ve ben de yaptım. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Ambulansı aldık ve Allah kazasız belasız hayra vesile etsin. Ben vefat ettiğim zaman da bu ambulansla beni mezara, ailemin yanına götürün” dedi.

DENİZLİ (İHA)