08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Erdoğan’dan asgari ücret, maaş zammı ve...

Erdoğan’dan asgari ücret, maaş zammı ve bayram tatili açıklaması

Haber Merkezi - 27 Haziran 2022 Pazartesi - 20:20 Erdoğan’dan asgari ücret, maaş zammı ve bayram tatili açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücretle ilgili yeniden değerlendirme yapılacağını, zamlı maaşların da Kurban Bayramı öncesinde ödeneceğini, bayram tatilinin de 9 gün olacağını açıkladı.

A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 4 saat süren kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkan satırbaşları şöyle:

MAAŞ ARTIŞLARI

●Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızdan, işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim.

●Asgari ücret artışı yapılırken, bakanlığımız, özellikle belli sayıya kadar personel çalıştıran işverenleri gözetecek bir yöntem de geliştirecektir. Yapılan artışın istihdamda herhangi bir olumsuz etkiye yol açmasına da meydan verilmeyecektir.

●İnşallah en kısa sürede bu konuda müjdeli bir haberi, işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşmayı umut ediyoruz.

●İnşallah en kısa sürede bu konuda müjdeli bir haberi, işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşmayı umut ediyoruz.

Haberin DevamıReklam

“ENFLASYON FARKI VERİLECEK”

Emekliler ile kamu çalışanların maaş artışları konusunda da Erdoğan, “Kamu çalışanlarına ve emeklilerimize enflasyon farklarını zaten vereceğiz. Bu düzenlemenin, kamu çalışanları ve emeklileri yanında 13,7 milyon emeklimizin tamamını kapsadığının altını özellikle çizmek istiyorum” diye konuştu.

MAAŞLAR BAYRAM ÖNCESİ ÖDENECEK

Erdoğan, “Ayrıca, Temmuz ayı memur maaşlarının, Kurban Bayramı öncesinde, 8 Temmuz’da, zamlı haliyle ödeneceğini de ifade etmek istiyorum” dedi.

Erdoğan, yaşlı ve engelli aylıklarının da bayram öncesinde ödeneceğini söyledi.

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN

Merakla beklenen bayram tatiline de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilini takip eden 13-14 Temmuz günlerinin idari izin kapsamına alınacağını belirtti.