Emekliler sokağa indi, “Emekli hakkını helal etmiyor” pankartıyla yürüdü – D20Haber
10.12.2023, Pazar
4 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Emekliler sokağa indi, “Emekli hakkını helal...

Emekliler sokağa indi, “Emekli hakkını helal etmiyor” pankartıyla yürüdü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 14 Ekim 2023 Cumartesi - 17:50Güncelleme: 14 Ekim 2023 Cumartesi - 17:53
Emekliler sokağa indi, “Emekli hakkını helal etmiyor” pankartıyla yürüdü

Denizli’de bir araya gelen emekliler, “Emekli hakkını helal etmiyor” pankartlarıyla yürüyüş gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Pamukkale örgütünün çağrısıyla emekliler bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe CHP il ve ilçe örgütü üyeleri, Tüm Emekliler Sendikası, DİSK Emekliler Sen, emekli dernekleri üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

 

“Emekli sadaka değil hakkını istiyor” ve “Hak, hukuk, adalet” sloganlarıyla Gazi Bulvarı’ndan Bayramyeri Meydanı’na kadar yürüyen emekliler, geçinmediklerini belirterek hükümetten emekliyi enflasyona ezdirmemesi talebinde bulundu.

Emekliler, ellerinde taşıdıkları “Avrupaya tatile giden emekli istiyoruz! Aç giren değil”, “Emekli hakkını helal etmiyor” ve “Emekliler adalet istiyor” pankartlarıyla düşüncelerini dile getirdi.

Haberin DevamıReklam
Yürüyüşe katılan CHP Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun da, emeklilerle ilgili düzenlemenin TBMM’ye geleceğini hatırlatarak, “İktidar partisinin il ve ilçe başkanları, görmedik duymadık demeye devam mı edeceksiniz? Cumhur İttifakı milletvekilleri; yasa teklifine ‘evet’ demek için kaldıracağınız o elleriniz, yıllarca verdikleri harçlıklarla evlatlarını büyütmüş, şimdi emekli maaşı yetmediği için evladından gelecek destekle hayatta kalmaya çalışan, bu ülkenin kalkınması için hayatını adamış yorgun yüreklere vuracağınız en vefasız hançer olacaktır” ifadelerini kullandı.

Emeklilere yönelik 5 bin liralık ödemeyi de eleştiren Coşkun, “Hayatının büyük bir bölümünde konforunu ve hatta canını hiçe sayarak çalışan; sıva yapan, maden kazan, eğiten öğreten, çift süren milyonlarca emeklimiz maalesef ‘müjde’ manşetleriyle sadakaya layık görülmüştür. Bu emeklimize bir hakarettir.  İktidara sahip olanlar emeklimize gerçekten bir müjde verecekse, en düşük emekli maaşını açlık sınırının üzerine çıkarmak ve bu tutarı emeklinin kök aylığı olarak kabul etmek olmalıydı” dedi.