Dünya Çevre Günü’nde çöp toplayıp, temizlik yaptılar – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Dünya Çevre Günü’nde çöp toplayıp, temizlik...

Dünya Çevre Günü’nde çöp toplayıp, temizlik yaptılar

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 5 Haziran 2024 Çarşamba - 19:10Güncelleme: 5 Haziran 2024 Çarşamba - 19:10
Dünya Çevre Günü’nde çöp toplayıp, temizlik yaptılar

Denizli İl, Merkezefendi ve Pamukkale Tarım ve Orman müdürlüklerinden gönüllü personel, Dünya Çevre Günü’nde baraj gölünde temizlik yaptı, çevreye atılan çöpleri topladı.

Piknik amaçlı kullanılan alanlar ile göl ve gölet gibi su kaynakları, bırakılan atıklarla kirleniyor. Tüm uyarı ve çağrılara rağmen duyarsız kesimler kirletmeyi sürdürürken, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile bağlı Pamukkale ve Merkezefendi ilçe müdürlüklerinden gönüllü personel, Vali Recep Yazıcıoğlu Baraj Gölü’nde (Gökpınar Barajı), balık avında kullanılan av malzemeleri ile çevre kirliliğine neden olan plastik bidon, şişe, poşet ve benzeri atıklar topladı.

Haberin DevamıReklam
İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, etkinlikle ilgili açıklamasında, “Gelecek nesillerimize daha temiz bir çevre bırakmak, su kaynaklarımızı koruyarak sürdürülebilir olmasını sağlamak amacıyla toplumda farkındalık oluşturmak, çevre temizliği konusunda bilinç düzeyini arttırmak için böyle bir organizasyon düzenledik. Doğal yaşam alanlarının korunması ve ekosistemlerin sürdürülebilirliği için çeşitli etkinlikler düzenleniyoruz. Hep birlikte, daha temiz ve yaşanabilir bir çevre oluşturmak için el birliğiyle çalışıyoruz. Bu tür organizasyonlarla yalnızca çevremizi temiz tutmakla kalmıyor, aynı zamanda çevreye olan sorumluluğumuzu da pekiştiriyoruz” dedi.