DESKİ’ye kesilen 1 milyon liralık gazbeton faturası var, ortada ürün yok – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. DESKİ’ye kesilen 1 milyon liralık gazbeton...

DESKİ’ye kesilen 1 milyon liralık gazbeton faturası var, ortada ürün yok

A- A+
Engin ÜNAL / D20HABER
Yayınlanma: 17 Mayıs 2024 Cuma - 07:45Güncelleme: 17 Mayıs 2024 Cuma - 07:54
DESKİ’ye kesilen 1 milyon liralık gazbeton faturası var, ortada ürün yok

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresine (DESKİ) 1 milyon liralık gazbeton faturası kesildiği, ancak gazbetonun nerede olduğu veya nerede kullanıldığının belirlenemediği belirtildi. Denizli Büyükşehir Belediye (DBB) Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, konuyla ilgili "Öyle bir tarihe denk geliyor ki, bu gazbetonun alınışı ile birinin inşaat yaptığı tarihler aynı" ifadelerini kullandı.

DBB Meclisi mayıs ayı toplantısı ikinci oturumuna DBB Başkanı Nuri Çavuşoğlu ile AK Parti Grup Başkanvekili Ali Değirmenci arasındaki tartışma damga vurdu. Çavuşoğlu’nun bir dönem yapılan sıra dışı işlemler olduğunu ve bununla ilgili rapor hazırlayıp meclise getireceklerini söylemesi üzerine Değirmenci, muğlak cümlelerle soru işaretleri oluşturulduğunu ifade etti. Bu sözlere Çavuşoğlu’nun yanıtı “Muğlak ifade kullanmıyoruz. 1 milyon liralık gazbeton faturası var, gazbeton ortada yok. Bütün DESKİ gazbeton arıyor” şeklinde oldu.

ÇAVUŞOĞLU: O EVRAKIN ALTINA İMZA ATANLARDAN HESAP SORACAĞIZ

Çavuşoğlu, DESKİ’ye kesilen 1 milyon liralık gazbeton faturasını anlatırken “Şatafatıyla bir yerlere ulaşmış olanları sorgulamak lazım. Akibetini bulamadığımız DESKİ’ye kesilmiş 1 milyon liralık gazbeton faturası var. Şu olaya bakın! DESKİ’ye 1 milyon liralık gaz beton alınıyor. Faturası var. Ancak gaz betonlar yok. Arıyoruz, soruyoruz, bulamıyoruz. Ama bulacağız. O evrakın altına imza atanlardan da hesap soracağız. Halkımızın 5 kuruşunu dahi peşkeş çektirmeyeceğiz” dedi.

“USULSÜZLÜKLERLE İLGİLİ KOMİSYON RAPORU HAZIRLANACAK”

“Yüzde 30 gelirle verilmesi gereken yer yüzde 7 gelirle verildiyse oturup sorgulamamız lazım” diyen Çavuşoğlu, bir dönem yapılan sıra dışı işlemlerle ilgili, tespit edilen usulsüzlüklerle ilgili komisyon raporu hazırlayıp meclise getirecekleri söyledi.

Haberin DevamıReklam
DEĞİRMENCİ: SORU İŞARETİ OLUŞTURMAYA HAKKINIZ YOK

Çavuşoğlu’nun açıklamalarına Değirmenci, “Önümüzdeki dönemde şunu getireceğiz, bunu getireceğiz. Tabiki takdir sizin. Yuvarlak cümlelerle, soru işaretleriyle insanların kafasında soru işareti oluşturmaya hakkınız yok diye düşünüyorum” diyerek, itirazda bulundu.

“DESKİ PERSONELİ GAZBETON ARIYOR”

Çavuşoğlu, da “Biz hiçbir zaman muğlak ifade kullanmıyoruz. Kullandığım ifade açık ve net. Bütün DESKİ şu anda 1 milyon lirayı arıyor, 1 milyon liralık gazbetonu nerede kullandık diye. Ama öyle bir tarihe denk geliyor ki, bu gazbetonun alınışı ile birinin inşaat yaptığı tarihler aynı. Ama gazbeton DESKİ’de yok. Biz aradık, bulamadık” dedi.

Bu arada DESKİ yetkililerine “Bulabildik mi nerede olduğunu?” diye soran ve “Maalesef nereye gittiğini bilmiyoruz” yanıtı alan Çavuşoğlu, “Şu anda DESKİ personeli gazbeton arıyor. Bunun gibi onlarca örnek var, anlatmak istediğimiz buydu. Yani ortada ne olduğu belli olmayan bir sevk var” diye konuştu.

Değirmenci’nin “Varsa belgeniz, tespitiniz adliyeye verirsiniz” sözlerine Çavuşoğlu, “Hepsini inceliyoruz, adliyeye vereceğiz zaten, problem yok. Muğlak konuşmam. Elimde belgem, kaydım, küreğim yoksa işim olmaz” yanıtını verdi.