DESKİ’de sosyal denge sözleşmesi imzalandı – D20Haber
18.07.2024, Perşembe
27 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. DESKİ’de sosyal denge sözleşmesi imzalandı

DESKİ’de sosyal denge sözleşmesi imzalandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Haziran 2024 Perşembe - 17:30Güncelleme: 13 Haziran 2024 Perşembe - 17:34
DESKİ’de sosyal denge sözleşmesi imzalandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi (DBB) ve Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresinde (DESKİ) görev yapan memur ve sözleşmeli çalışanları kapsayan sosyal denge sözleşmesi (SDS) imzalandı.

DBB ve DESKİ Genel Müdürlüğünde görev yapan kamu personeli kapsayan sosyal denge tazminatı sözleşmesi, Kurban Bayramı öncesi imzalandı. Protokolü, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ve Tüm Yerel-Sen Denizli Şube Başkanı Özkan Karakaya imzaladı.

Tüm-Yerel-Sen Denizli Şube Başkanı Özkan Karakaya, sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışı ile yanlarında oldukları için Çavuşoğlu’na teşekkür etti.

Haberin DevamıReklam
Çavuşoğlu ise, SDS’nin Büyükşehir Belediyesi ve DESKİ’de görev yapan kamu çalışanlarına hayırlı olmasını dileyerek, “Şehrimize ve bizimle birlikte çalışan tüm arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Gönlümüzden çok daha iyisi geçiyor ama malum belediyemizin içerisinde bulunduğu mali durum ortada. Bizim de vicdanımız elvermedi. Bugüne kadar yüzde 80 olarak uygulanan SDS’yi yüzde 110’a çıkardık. Kamu emekçilerimizi enflasyon karşısında ezdirmemek adına attığımız adım hayırlı uğurlu olsun.Bizimle beraber yol arkadaşlığı yapan arkadaşlarımızın bunun bilincinde olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İşçilere de müjde veren Çavuşoğlu, “İşçi kardeşlerimizin maaşlarında da bir iyileştirmeye gideceğiz. Artık Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde şehrine hizmet eden bütün kardeşlerimizle beraber daha güzel bir Denizli’yi yaratacağız”dedi.