Depremzede aile, kendilerini kurtaran Denizli AKUT Ekibi’ni ziyarete geldi – D20Haber
19.07.2024, Cuma
27 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Depremzede aile, kendilerini kurtaran Denizli AKUT...

Depremzede aile, kendilerini kurtaran Denizli AKUT Ekibi’ni ziyarete geldi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Ağustos 2023 Perşembe - 12:07Güncelleme: 10 Ağustos 2023 Perşembe - 12:07
Depremzede aile, kendilerini kurtaran Denizli AKUT Ekibi’ni ziyarete geldi

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’te meydana gelen depremlerde en fazla can kaybının yaşandığı Hatay'daki Rönesans Rezidans’ın enkazından sağ olarak çıkarılan Dr Şebnem Adıgüzel ve ailesi, kendilerini kurtaran AKUT Ekibi’ni ziyaret için Denizli’ye geldi.

Yüz yılın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremde, Hatay’daki Rönesans Rezidans yıkılmış, birçok aile enkaz altında kalmıştı. Enkaz altında kalanlar arasında yer alan Adıgüzel Ailesi, arama kurtarma çalışmalarına katılan Denizli AKUT Ekibi tarafından kurtarıldı.

Depremin yaralarını sarıp, acılarını unutmak isteyen aile, kendilerini kurtaran Denizli AKUT Ekibi’ni unutmadı. İkamet ettikleri Adana’dan Denizli’ye gelip, kendilerini enkazın altından çıkaranlara teşekkür etti. Bu buluşmada duygu dola anlar yaşandı.

“BİZİ AYAKTA TUTAN 4’ÜMÜZÜN SAĞ ÇIKMIŞ OLMASIDIR”

Haberin DevamıReklam
Rönesans rezidans enkazından 3 gün sonra eşi ve 2 çocuğuyla birlikte kurtarılan Dr Şebnem Adıgüzel, “Kahramanmaraş depreminde Antakya’da 3 gün enkaz altında kaldık. Bizi enkaz altından 74 saat sonra AKUT Denizli ekibi çıkardı. Adana’dan onları ziyarete geldik. Onlara teşekkür etmek ve görmek istedik. Buraya gelip tüm ekiple tanışma fırsatı bulduğumuz için çok mutlu olduk. Gerçekten bizi çok güzel karşıladılar. Hepsine teşekkür edebildiğimiz için çok mutluyuz. Açıkçası, hayat şartlarında değişiklikler oldu. Ama duygu düşünceler hala aynı maalesef çok kolay geçmiyor yaşanan durumlar. Bizi ayakta tutan 4’ümüzün sağ çıkmış olmasıdır. O yüzden biz kendimizi daha şanslı sayıyoruz, önümüzde güzel bir hayat olsun diye dua ediyoruz” dedi.

“SAMİMİYET GERÇEKTEN PAYLAŞILACAK, ANLATILACAK BİR ŞEY DEĞİL”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden AKUT Denizli Ekip Lideri Cengizhan Öztürk de “Bizim için güzel bir gün. Çünkü ortaya çıkan bir mutluluk tablosu var. Böyle kötü olaylardan sonra güzel şeyler yaşamak bizleri motive ediyor. Sağ olsunlar çok güzel bir söz söylediler. Çok uzun yıllardır tanıyorum ya da tanımıyormuşum gibi bir his uyandı içimde. Oradaki o samimiyet gerçekten paylaşılacak, anlatılacak bir şey değil” diye konuştu.

DENİZLİ (İHA)