28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Şen’den yetersiz uçak seferi isyanı

Şen’den yetersiz uçak seferi isyanı

Haber Merkezi - 18 Nisan 2022 Pazartesi - 17:53 Şen’den yetersiz uçak seferi isyanı

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, Denizli’nin havayolu ulaşımının İstanbul ile sınırlı kalmasına isyan etti. Şen, tepkisini de “Siyasilerin gücü kadar şehir güçlüdür” sözleriyle dile getirdi.

A- A+

Denizli’ye düzenlenen uçak seferlerinin yetersizliği ve yurt dışına doğrudan seferlerin olmaması yıllardır eleştiri konusu oluyor. Ancak, bugüne kadar turizm ve sanayi kentine doğrudan yurt dışı uçak seferleri için ortaya bir irade konulabilmiş değil.

Deniz, kum, güneş diye tabir edilen turizm hareketinin dışında Anadolu’da Kapadokya ile birlikte en fazla turist çeken yer Pamukkale olmasına karşın, Çardak Havalimanı’ndan yurt dışına direkt sefer düzenlenmemesi ulaşımda en büyük eksiklik olarak gösterilmekte.

Bu duruma DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. Yeniden açılan Afyon Zafer Havalimanı’na yurt dışı seferler düzenlenecek olmasını örnek gösteren Şen, şu ifadelere yer verdi:

Haberin DevamıReklam

“Corendon Hava Yollarından sonra Pegasus Hava Yolları, Afyon Zafer Havalimanı’na üçü yurt dışı, biri İstanbul olmak üzere 25 Mayıs’tan itibaren seferler düzenlemeye başlayacak.

Siyasilerin gücü kadar şehir güçlüdür. Denizlili günde 2 sefer Sabiha Gökçen , 2 sefer İstanbul Havalimanı’na uçuşa talim etmeye devam. Sanayisi, tekstili, tarımı, turizmi, madenciliği, makina sektörü bu kadar gelişmiş şehrimize bu tablo yakışıyor mu?”