06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Kar geri döndü, yollara dikkat!

Kar geri döndü, yollara dikkat!

Haber Merkezi - 3 Şubat 2022 Perşembe - 09:18 Kar geri döndü, yollara dikkat!

Denizli’ye kar kısa bir aranın ardından yeniden döndü. Kente yağmur yağarken, yüksek rakımlı yerlerde kar yağışı görüldü. Kar, Denizli’nin Antalya bağlantısını sağlayan karayolunun Cankurtaran geçişinde trafiği olumsuz etkiliyor.

A- A+

Denizli bir süredir olumsuz kış koşullarını yaşıyor. Önce kar, ardından donduran soğuklar, kuvvetli rüzgar ve yağmur derken, gece yüksek rakımlı yerlere kar yağışı dönüş yaptı.

Yüksek rakımlı yerleşim birimlerinde ikamet edenler güne beyaz bir örtüyle uyanırken, yola çıkan sürücüler de sıkıntılı anlar yaşıyor. Denizli’nin Antalya ve Muğla ile bağlantısının sağlayan karayolunun Cankurtaran geçişinde yoğunlaşan kar ile bazı yerlerde görülen buzlanma trafik akışını olumsuz etkiliyor.

Bu arada, kar ve buzlanma görülen güzergahlarda maddi hasarlı trafik kazalarının meydana geldiği ve araçların kaydığı bildiriliyor.

Haberin DevamıReklam

Kar yağışının Tavas Kavşağı-Serinhisar arasında da etkili olduğu, Antalya yönüne gidecek sürücülerin kar lastiksiz ve zincirsiz yola çıkmamaları uyarısı yapıldı.

ANTALYA KARAYOLU ULAŞIMA AÇILDI

Öte yandan tek yönlü olarak sabah saatlerinde trafiğe kapanan Denizli-Antalya karayolu, kar küreme ve tuzlama çalışmalarının ardından ulaşıma açıldı.

Yer yer kar kalınlığının yaklaşık 40 santimetre olarak ölçüldüğü bölgede, sis nedeniyle görüş mesafesinin de 10 metreye kadar düşmesi, ulaşımda aksamalara neden oluyor.