28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Şehit Bekir Can Kerek için taziye...

Şehit Bekir Can Kerek için taziye mesajları

Haber Merkezi - 23 Nisan 2022 Cumartesi - 00:45 Şehit Bekir Can Kerek için taziye mesajları

Denizlili Şehit Teğmen Bekir Can Kerek’in acı haberi Denizli’ye ulaşırken, taziye mesajları da yayımlandı.

A- A+

Türk Silahlı Kuvvetlerinin devam eden Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit düşen Piyade Teğmen Bekir Can Kerek için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Vali Ali Fuat Atik, taziye mesajları yayımladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından “Pençe-Kilit Operasyonu’nda art arda gelen acı haberlerle yüreğimiz dağlandı. Şehit olan askerlerimiz Piyade Teğmen Bekir Can Kerek ile Piyade Uzman Çavuş Kubilay Çon’a Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” paylaşımında bulundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, mesajında “Kahraman silah arkadaşımız 22 Nisan 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” ifadelerine yer verdi.

Haberin DevamıReklam

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de mesajında, “Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimiz Bekir Can Kerek ve Kubilay Çon’a yüce Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabırlar diliyorum” ifadelerini kullandı..  

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da “Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde P. Uzm. Çvş. Furkan Gök ile P. Teğmen Bekir Can Kerek; Fırat Kalkanı Harekât bölgesindeki saldırıda Özel Harekât Polisimiz Aytaç Altunörs şehit oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Vali Ali Fuat Atik de “Denizlili evladımız Piyade Teğmen Bekir Can Kerek, Pençe-Kilit Harekatı’nda şehit düşmüştür. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, silah arkadaşlarına sabır ve baş sağlığı diliyorum” paylaşımını yaptı.