Denizlili öğretmenler plastik atıklarından sandal yaptı, Van Gölü’ne açılıp mini konser verdi – D20Haber
22.06.2024, Cumartesi
25 °C / 42 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Denizlili öğretmenler plastik atıklarından sandal yaptı,...

Denizlili öğretmenler plastik atıklarından sandal yaptı, Van Gölü’ne açılıp mini konser verdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Haziran 2024 Perşembe - 10:40Güncelleme: 6 Haziran 2024 Perşembe - 10:41
Denizlili öğretmenler plastik atıklarından sandal yaptı, Van Gölü’ne açılıp mini konser verdi

Van’da görevli Denizlili öğretmenler Hamza Oğul Yayan ve Oğuzhan Yaman, atık plastik şişelerden yaptıkları sandalla Van Gölü’ne açıldı. Dünya Çevre Günü’nde kirliliğe dikkat çekmek isteyen öğretmenler, sandalın üzerinde mini de bir konser verdi.

Erciş ilçesinde görevli Denizli Çallı müzik öğretmeni Hamza Oğul Yayan ve sınıf öğretmeni Acıpayamlı Oğuzhan Yaman ile matematik öğretmeni Furkan Yaşar, Dünya Çevre Gününde plastik kirliliğine dikkat çekmek için Van Gölü’ne gitti.

Tahta parçaları ipler ve koli bantlarını kullanarak atık plastik şişelerden sal yapan öğretmenler, yine plastik şişeler ve tahta parçalarından yapılan kürekle birlikte Van Gölü’ne açıldı.

Müzik öğretmenliği yapan Hamza Oğul Yayan klarnetiyle ‘Belki’ ve ‘Benim Yerime de Sev’ adlı şarkıları çalarken, meslektaşı Furkan Yaşar da gitarıyla şarkıya eşlik etti. Etkinlik, gölü ziyarete gelen yerli ve yabancı konuklarla Vanlılar tarafından büyük ilgiyle izlendi.

Haberin DevamıReklam
Dünya Çevre Gününde plastik atıklara dikkat çekmek için farklı bir etkinlik düzenlemek istediklerini anlatan Yayan, “Çevre gününde plastik atıklara dikkat çekmek için 70 atık plastik şişeden sal yaptık. Yaptığımız salla Van Gölü’ne açıldı. Müziğimizi gölün ortasında yaptık. Çok güzel ve farklı bir etkinlik oldu. Sosyal medyada da etkinliğimiz büyük ilgi gördü” dedi.

İnternet üzerinden yaptıkları etkinliğe çok fazla beğeni geldiğini anlatan sınıf öğretmeni Yaman ise “Van Gölü’nde yaptığımız etkinliği sosyal medya hesaplarımız üzerinden paylaştık. Videomuz büyük ilgi gördü. Etkinliğimiz Vanlılar tarafından da çok beğenildi” diye konuştu.