27.03.2023, Pazartesi
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Denizlili itfaiyeciler enkazda bulunan para ve...

Denizlili itfaiyeciler enkazda bulunan para ve ziynet eşyalarını teslim etti

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Şubat 2023 Perşembe - 14:33Güncelleme: 16 Şubat 2023 Perşembe - 14:33
Denizlili itfaiyeciler enkazda bulunan para ve ziynet eşyalarını teslim etti

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Hatay’daki arama kurtarma çalışmalarına katılan itfaiye ekipleri, enkazda buldukları bir miktar para ile ziynet eşyalarını güvenlik güçlerine teslim etti.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremlerde yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Türkiye’nin dört bir yanından arama kurtarma ekiplerinin akın ettiği deprem bölgesinde bulunan Denizli itfaiye personeli, Hatay merkezde katıldıkları çalışmalarda Saraykent Mahallesi 3011 Sokak’taki bir enkazda poşette döviz ile küçük çantada ziynet eşyaları buldu.

Haberin DevamıReklam

Kurtarma ekiplerinin enkazda buldukları döviz ile ziynet eşyaları koruma altına alınıp tutanak tutularak yetkililere teslim edildi.

İtfaiye amiri Samet Karateke, yaptığı açıklamada, depremin ardından bölgeye giderek arama kurtarma ve yardım faaliyetleri yürüttüklerini söyledi.

Enkazdaki çalışma sırasında döviz ve ziynet eşyasına rastlayınca durumu yetkililere bildirdiklerini anlatan Karateke para ve altınların kayıtlarını yaparak güvenlik güçlerine teslim ettiklerini belirtti. (AA)