28.05.2023, Pazar
16 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
d20haber.com
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Denizlili Genel Müdür güldü, meclisi karıştırdı

Denizlili Genel Müdür güldü, meclisi karıştırdı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Mayıs 2022 Çarşamba - 12:23Güncelleme: 18 Mayıs 2022 Çarşamba - 12:46
Denizlili Genel Müdür güldü, meclisi karıştırdı

PTT’nin Denizlili Genel Müdürü Hakan Gülten, TBMM KİT Komisyonunda muhalefet milletvekilleri konuşurken gülünce ortalık karıştı.

Geçen hafta geldiği Denizli’de “baba ocağında bulunmaktan mutluyum” diyen PTT Genel Müdürü Hakan Gülten, katıldığı KİT Komisyonu toplantısına gelmesiyle damga vurdu. Muhalefet milletvekillerinin PTT ile ilgili eleştirileri sırasında gülümsemesi dikkati çekti. Bu nedenle de sert tartışmalar yaşandı, toplantıya ara verildi.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, Meclis KİT Komisyonunda PTT’nin hesapları görüşülürken AKP ve CHP’li milletvekilleri sert tartışmalar çıktı. Tartışmaya muhalefet konuşurken, PTT Genel Müdürü Hakan Gülten’in gülmesi neden oldu. CHP’li milletvekilleri, “Gülemezsin, saygısızlık edemezsin” diye genel müdürü eleştirince, AKP’li vekiller de “Kim oluyorsun” diyerek CHP’lilere cevap verdi. Tansiyon yükselince toplantıya ara verildi.

Haberin DevamıReklam
Komisyon üyesi CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Sayıştay raporunu dayanarak göstererek PTT’de AKP kadrolaşması olduğunu söyledi. Genel Müdürün gülümsemesi üzerine Yavuzyılmaz, “Hiç gülmeyin, biliyoruz, objektif değilsin, bari gülmeyin” diye tepki gösterdi.

Genel Müdür Gülten, “Çok rahat söyleyebilirim. Böyle bir şey olur mu ya” diye kendini savundu.

CHP’li Aykut Erdoğdu ise “Gülümseyemezsin, saygısızlık edemezsin” dedi. AKP’li Tamer Dağlı da “Kimi yargılıyorsun sen, kimsin ” dedi.

AKP’li Mücahit Durmuşoğlu “Konuşma” diye bağırdı. AKP’li Kemal Çelik ise “Haddini bil, burası yargılama yeri değil, ortalığı karıştırma” dedi. Erdoğdu ise “Ben her gün yargılanıyorum. 4 tane hapis cezası aldım, gıkım mı çıktı” cevabını verdi.

AKP’li Çelik’in “Otur haddini bil” sözlerine Erdoğdu “Sen kimsin?” derken, CHP’li Atilla Sertel de “Ne yapacaksın, dövecek misin ya” diyerek Çelik’i eleştirdi. Tansiyon düşmeyince toplantıya ara verildi.