01.04.2023, Cumartesi
6 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Otizmli öğrenci kumbarasındaki parayı depremzedelere bağışladı

Otizmli öğrenci kumbarasındaki parayı depremzedelere bağışladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 9 Şubat 2023 Perşembe - 18:24Güncelleme: 9 Şubat 2023 Perşembe - 19:07
Otizmli öğrenci kumbarasındaki parayı depremzedelere bağışladı

Denizli’den Kahramanmaraş merkezli depremin vurduğu afet bölgesine yardımlar devam ediyor. Şu ana kadar ilden 131 TIR dolusu yardım malzemesi gönderilirken, otizmli öğrenci de kitap almak için kumbarasında biriktirdiği parayı depremzedelere bağışladı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından hazırlanan yardım malzemelerinin Denizli’den 131 TIR, depremin etkilediği illere gönderildiği belirtildi.

 

Valilik öncülüğünde AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen kampanya kapsamında vatandaşlar yardım malzemelerini EGS Kültür ve Kongre Merkezi’ne getiriyor.

Gönüllü vatandaşlar gelen yardımları çeşitlerine göre ayırıp koli ve çuvallara koyduktan sonra tırlara yüklüyor.

Denizli Valiliğinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, kentten şimdiye kadar 131 yardım TIR’ının deprem bölgesine gönderildiği kaydedildi.

Haberin DevamıReklam

ANLAMLI BAĞIŞ

19 Mayıs İlkokulu Özel Eğitim Sınıfı öğrencisi 14 yaşındaki otizmli Muzaffer Başaran da yardım merkezine gelerek, kitap almak için biriktirdiği paraların bulunduğu kumbarayı bağışladı.

Başaran’ın annesi Hilal Başaran, “Oğlum dönem başında öğretmenlerinin kitap almaları için verdiği kumbarada 300 lira biriktirdi. Şimdi de bu kumbarayı deprem bölgesine yapılacak yardımlar için bağışladı. Hepimiz çok üzgünüz, bir şekilde oradaki vatandaşlarımızın yanında olmak istiyoruz” dedi.