Kebap yeme yarışmasında 2 bin liralık ödülü dernek başkanının oğlu kazandı – D20Haber
24.07.2024, Çarşamba
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Kebap yeme yarışmasında 2 bin liralık...

Kebap yeme yarışmasında 2 bin liralık ödülü dernek başkanının oğlu kazandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 9 Şubat 2024 Cuma - 10:40Güncelleme: 9 Şubat 2024 Cuma - 10:40
Kebap yeme yarışmasında 2 bin liralık ödülü dernek başkanının oğlu kazandı

Denizli’de, “Erzurum Tanıtım Günleri” adı altında düzenlenen etkinlikte yapılan “en hızlı kebap yeme yarışması”nda 2 bin liralık para ödülünü, Denizli Erzurumlular Derneği Başkanı’nın oğlu kazandı.

Adalet Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi’ndeki alanda düzenlenen Erzurum Tanıtım Günleri dün başladı. İspir kuru fasulyesinden göğermiş peynire, baldan pekmeze, cağ kebabından cevizli kadayıf dolmasına çeşitli yöresel tatların sunulduğu etkinlikte, kebap yeme yarışması da yapıldı.

Açılışa katılan vatandaşlara 100 kilogram cağ kebabı ikram edilirken, bir de yarışma düzenlendi. Yarışmada kebabı en hızlı tüketen Fikri Berk Odunkeserler, 2 bin lira para ödülünü kazandı.

Denizli Erzurumlular Derneği Başkanı Yakup Odunkeserler’in oğlu olan Fikri Berk, “Kendime güvendiğim için yarışmaya katıldım. Kolaydı ve heyecanı geçti. Çok lezzetliydi, en sevdiğim yemeklerden bir tanesi onu en iyi şekilde değerlendirdim. b TL para ödülü vardı, onu da kazandım” dedi.

Denizlilileri tanıtım günlerine davet eden Denizli Erzurumlular Derneği Başkanı Yakup Odunkesenler de “Yaklaşık 20 yıldır Denizli’de yaşıyorum. Her yıl geleneksel olarak bu tanıtım günlerini düzenliyoruz. Erzurum’u Denizli’nin ayağına getiriyoruz. Kendimize has olan yöresel ürünlerimiz var. Bugün cağ kebabımız, kadayıf dolmamız gibi ürünlerle hasret gideriyoruz. Etkinliğe hem Denizlililer, hem de Erzurumlu hemşehrilerimiz geliyor. Tescillenmiş ürünlerimizi herkes biliyor” diye konuştu.

Erzurum Tanıtım Günleri etkinliği 12 Şubat Pazartesi günü sona erecek.