Yumrukla dönerciyi yerinden oynatan karnını bedavaya doyuruyor – D20Haber
10.12.2023, Pazar
8 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Yumrukla dönerciyi yerinden oynatan karnını bedavaya...

Yumrukla dönerciyi yerinden oynatan karnını bedavaya doyuruyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Ekim 2023 Pazar - 11:40Güncelleme: 1 Ekim 2023 Pazar - 11:42
Yumrukla dönerciyi yerinden oynatan karnını bedavaya doyuruyor

Denizli’de dönercilik yapan esnaf, ilginç bir uygulamayla tanıtımını yapıyor. Karın bölgesine yumruk atılmasına izin veren esnaf, “yerimden oynatana döner ücretsiz” diyor. Ancak, bugüne kadar olan denemelerde bunu başaranın olmadı.

Kentte 25 yıldır dönercilik yapan 58 yaşındaki İsmail Ayyıldız, iş yerinde ilginç bir uygulamaya imza attı. Müşterilerine kendini yumruklatan esnaf, nefesi kesilir ya da yerinden 1 santimetre oynarsa müşterisine yemeği bedava vermeyi vaad ediyor.

 

Bu konuda kurallar koyan esnaf, sadece mide bölgesine yumruk attırıyor. Çalışanlardan biri 3’e kadar sayıyor ve müşteri yumruğu vuruyor. Ancak, şu ana kadar yarışmayı kazanan olmadığı için esnaf yeni müşterilerini bekliyor.

Uzun yıllardır karate ile ilgilendiğini kaydeden 58 yaşındaki işletmeci İsmail Ayyıldız, “Yarışmanın kuralları şöyle: Üçe kadar sayıyoruz. Üç denilince müşterinin mideme vurması gerekiyor. Vuran kişi nefesimi keserse veya beni yerimden 1 santimetre oynatırsa kazanmış olacak. Kendisine döner bedava verilecek. Yoksa biz kazanmış oluyoruz. Dönerin bedeli neyse onu alıyoruz” dedi.

Haberin DevamıReklam
“ELİMİ DUVARA VURMUŞ GİBİ HİSSETTİRDİ”

Yarışmaya bugüne kadar İranlı boksör, İskoçya’dan turist olarak Denizli’ye gelen Inga Veku ve birçok müşteri, yemek yemek için gittikleri dönercinin dikkat çeken yarışmasına katıldı. Ayyıldız, yarışmanın nasıl olduğunu anlattıktan sonra şansını deneyen turist kadın kaybetti. Inga, “Şansımı denedim olmadı. Çok şiddetli bir şekilde yumruk attım ama elimi duvara vurmuş gibi hissettirdi. Bana bu şansı verdiği için teşekkür ederim. Güzel bir yarışma ama bunu daha güçlü insanların denemesi gerekli” dedi.

MÜŞTERİLER KAZANMAK İÇİN ŞANSINI DENESE DE KAZANAN ESNAF OLUYOR

Döner yemek için gelen müşterilerden Sezai Düzcan, yarışmaya katıldıktan sonra ne kadar zor olduğunu anlatarak, “Maalesef kayıp ettik, kaya gibi İsmail abimiz, kendisini tebrik ederim. Yarışmacı arkadaşlara da başarılar dilerim. Belki önümüzdeki günlerde biraz daha güçlendikten sonra İsmail abim de biraz yaşlandıktan sonra belki yerinden oynatırım. Çünkü bu güç kuvvetle kendisini yıkmamız mümkün değil ”diye konuştu.

İşletmeye gelerek şansını deneyen müşterilerden Ramazan İlhan, “Sürekli arkadaşın dükkanına geliyoruz. Yemekleri gerçekten güzel. Yarışmaya katılarak şansımızı denedik, olmadı. Şansımızı inşallah bir dahaki sefere deneyeceğiz artık” ifadelerini kullandı.

DENİZLİ (İHA)