Yüksek kesimlere kar yağdı – D20Haber
21.04.2024, Pazar
9 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Yüksek kesimlere kar yağdı

Yüksek kesimlere kar yağdı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Ocak 2023 Cumartesi - 09:57Güncelleme: 28 Ocak 2023 Cumartesi - 10:02
Yüksek kesimlere kar yağdı

Denizli’de kurak geçen kış mevsiminde dün başlayan yağış çiftçileri sevindirirken, yüksek kesimlerde de kar yağışı görüldü. Kar yağan bölgelerden birisi de Çameli olurken, bugün 5, yeni haftada 14 ilçede karla karışık yağmur beklendiği bildirildi

Meteorolojinin yağmur ve kar bilgilendirmesinde bulunduğu Denizli’de dün yağışlı geçti. İl genelinde yağmur şeklinde görülen yağış, yüksek kesimlerde kara dönüştü.

Kar yağışının görüldüğü ilçelerden birisi Çameli oldu. İlçenin Gevenalanı Geçidi, yağan karla beyaz bir örtüyle kaplandı.

YAĞIŞLAR BUGÜN DE SÜRECEK, 5 İLÇEDE KARLA KARIŞIK YAĞMUR BEKLENİYOR

Yağışlı havanın il genelinde etkisini bugün de sürdürmesi beklenirken, yağışların Çameli, Çivril, Kale, Serinhisar ve Tavas ilçelerinde ise karla karışık yağmur şeklinde görüleceği, Bozdağ’daki Kayak Merkezi’nde ise hafif kar yağışı beklendiği bildiriliyor.

YENİ HAFTADA 14 İLÇEDE KAR BEKLENİYOR

Öte yandan, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerinde yer alan Denizli raporuna göre, 31 Ocak Salı günü Acıpayam, Babadağ, Baklan, Bekilli, Bozkurt, Buldan, Çameli, Çardak, Çivril, Güney, Honaz, Kale, Serinhisar ve Tavas’ta karla karışık yağmur bekleniyor.

1 Şubat Çarşamba günü de Baklan, Bozkurt, Çardak ve Honaz ilçelerinde hafif kar yağışı görüleceği tahmin ediliyor.