Şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verildi – D20Haber
18.06.2024, Salı
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği...

Şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Nisan 2023 Cumartesi - 09:32Güncelleme: 15 Nisan 2023 Cumartesi - 09:32
Şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verildi

Denizli Valiliği, şehit aileleri ile gazilere iftar yemeği verdi. Vali Ali Fuat Atik, emekteki konuşmasında, bu toprakların şehitlerin bir emaneti olduğunu belirtti.

Denizli Valiliği, Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfının (PASVAK) Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki aşevinde, şehit aileleri ile gazilere iftar yemeği verdi. Yemeğe Vali Ali Fuat Atik, eşi Fulya Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, protokol üyeleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Haberin DevamıReklam
Şehit aileleri ile sohbet eden Atik, yaptığı konuşmada “Şehitlerimiz bu toprakları bize emanet ettiler. Bir toprak parçasının vatan olması için şehit kanlarıyla sulanması gerekir. Bizim inancımız budur. Bu coğrafyada devletimizin devamlılığını sağlamamız şehitlerimiz ve gazilerimizle var olmuştur. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Vali Atik, yemekle ilgili de “İstiklalimiz, birlik beraberliğimiz ve selametimiz için en kıymetlilerini feda eden elleri öpülesi şehit aileleri ve cesaret abidesi gazilerimiz ile aynı sofrayı paylaşmak, aynı havayı solumak bizler için onurdur. Bu vatan, bu millet sizlere minnettardır” paylaşımını yaptı.