Bulvarda hem oynadı hem para dağıttı – D20Haber
19.05.2024, Pazar
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Bulvarda hem oynadı hem para dağıttı

Bulvarda hem oynadı hem para dağıttı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Mayıs 2024 Çarşamba - 10:45Güncelleme: 1 Mayıs 2024 Çarşamba - 10:46
Bulvarda hem oynadı hem para dağıttı

Denizli’de, hem oynayıp hem de para dağıtan vatandaşı görenler gözlerine inanamadı. Gizemli vatandaş, birkaç dakikada 5 bin TL ve sarraftan bozdurduğu 100 doları kalabalığa dağıttı.

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’ndaki Candoğan Parkı önünde görenleri şaşkına çeviren anlar yaşandı. Arkadaşı ile birlikte kentin en işlek noktası olan bulvarda yürüyen vatandaş, parkın köşesinde sokak sanatçısının ses sisteminden yankılanan oyun havalarını duyunca bir anda kendinden geçti.

Emekli olduğu öğrenilen ve tüm ısrarlara rağmen kimseye soyadını söylemeyen Halil isimli vatandaş, cebinden çıkardığı 5 bin lirayı önce çocuklara, sonrasında ise etrafında toplanan kalabalığa dağıtmaya başladı.

Çalan “Bas Bas Paraları Leyla’ya”, “Çekirge” ve “Topal” gibi sevilen oyun havalarının coşkusuna kapılan Halil isimli vatandaş, 100 ve 200’lük banknotlar bitince cebinden çıkan 100 doları da sarrafa gidip bozdurdu. Parka geri dönen Halil, yaklaşık 3 bin 200 TL’yi de oyun havası eşliğinde kısa sürede dağıttı.

“BENDEN BAŞKA KİMSE DAĞITAMAZ”

Haberin DevamıReklam
Bir ara galeyana gelip elindeki paraları havaya savuran Halil, “Neden para dağıtıyorsun, bu paranın kaynağı ne?” diye soranlara, “Para dağıtıyorum para… Parayı sevmiyorum ben. Allah Allah sana ne? Benim sana borcum var mı, yok. Devlete de yok. Ben para dağıtıyorum sana ne? Al sana da vereyim” diye çıkıştı.

Yaptığı jest ve sempatikliğiyle gönülleri fetheden Halil isimli vatandaş, yırtık pantolonuyla dikkat çekti. Halil, “Bak donumda yırtık. Parayı sevmediğimden yırtık. Diktirmiyorum, terziye vermiyorum. Pantolon alır mıyım, deli miyim ben. Hiçbir iş yapmıyorum. Sahte para basıyorum. Dağıttıklarımın hepsi sahte. Nereye harcayacağım ben paramı, dağıtıyorum” sözleriyle etrafındakileri gülümsetti.

“Sen kafayı mı yedin?” diyerek kendisine engel olmaya çalışan arkadaşına da aldırmayan gizemli vatandaş, hem oynayıp hem de etrafında toplanan kalabalığa para dağıtmaya devam etti. Kısa süre içerisinde 8 bin 200 lirayı dağıtan vatandaş, daha sonra kalabalığın şaşkın bakışları arasında gözden kayboldu.

DENİZLİ (İHA)