Orman muhafaza memurları alınacak – D20Haber
29.05.2024, Çarşamba
15 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Orman muhafaza memurları alınacak

Orman muhafaza memurları alınacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 5 Ocak 2023 Perşembe - 09:01Güncelleme: 5 Ocak 2023 Perşembe - 09:01
Orman muhafaza memurları alınacak

Denizli Orman Bölge Müdürlüğünde görevlendirilmek üzere, sınavla 25 orman muhafaza memuru alınacak.

Orman Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatında görev yapmak üzere bin 128 orman muhafaza memuru alımı için sınav açtı. Alınacak orman muhafaza memurlarından 25’i Denizli Orman Bölge Müdürlüğünde görevlendirilecek.

İstekliler, başvurularını 26 Ocak-6 Şubat tarihleri arasında yapabilecek. Başvurular, e-Devlet üzerinde Orman Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden yapılacak.

Sözlü ve Uygulamalı sınav tarihinin 1 Mart olarak öngörüldüğü, sınavla ilgili tebligat yapılmayacağı belirtilerek, adayların Orman Genel Müdürlüğü internet adresini (www.ogm.gov.tr) takip etmeleri istendi.

ADAYLARDA ARANACAK GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

b) 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2022-KPSSP93) en az 65 puan almış olmak.

c) Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; ormancılık ve orman ürünleri, orman işletmeciliği, ormancılık, orman ürünleri, odun dışı orman ürünleri, fidan yetiştiriciliği, fidan yetiştirme, fidan ve fidecilik, budama ve aşılama, avcılık ve yaban hayatı, av ve yaban hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak.

ç) Tam teşekküllü sağlık kurum ve kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak. (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

Haberin DevamıReklam
d) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacak.

e) Adaylar başvuru tarihinin son günü itibariyle genel ve özel şartlarda belirtilen şartların tamamını sağlıyor olması gerekmekte olup, ilanda belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecek.