Öğrenciler şehit mezarlarını ziyaret etti – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Öğrenciler şehit mezarlarını ziyaret etti

Öğrenciler şehit mezarlarını ziyaret etti

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Haziran 2024 Salı - 13:06Güncelleme: 11 Haziran 2024 Salı - 13:07
Öğrenciler şehit mezarlarını ziyaret etti

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde eğitim-öğretim veren Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Değerler Eğitimi Projesi kapsamında şehit mezarlarını ziyaret etti.

Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden bir grup öğrenci, Asri mezarlık’ta bulunan Şehitliği ziyaret etti. Ellerindeki Türk bayraklarıyla şehitliğe gelen idareci, öğretmen ve öğrenciler, burada İstiklal Marşı’nı söyledi. Ardından tek tek şehit kabirlerini ziyaret ederek karanfil bıraktılar.

 

Ziyaret programı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua edilmesiyle sona erdi.

Müdür başyardımcısı İrfan Atçı, ziyaretle ilgili “Çocuklarımıza öğretmemiz gereken 10 değerden 4-5 tanesiyle doğrudan ilişkisi olduğunu düşündüğümüz ‘Şehitlere Saygı’ değerini işlemek amacıyla çocuklarımızı buraya getirdik. Şehitlere saygıyı bağımsız olarak değil, vatan, bayrak, namus ve diğer mukaddesatlara karşı olan sevgiyle bir bütün olarak ele alıyoruz. Gerektiğinde canını feda etme şuuru, öldükten sonra başka bir alemde büyük yaşm olduğu şuurunu da içine alan bir değer olduğunu düşünüyoruz. Bizler okulda, anne babalar ise evlerinde bu bilinci çocuklarımıza aşıladığımızda birçok değeri bilen bir toplum oluşturabileceğimizi düşünüyorum. Bu değerler unutulduğunda ya da yaşatılmadığında ne kadar değersizleştiğimizin de bilincini yerleştirmeye ve kazandırmaya çalışıyoruz” dedi.

Haberin DevamıReklam
Şehit ziyareti fikrinin öğrencilerden geldiğini ve bunun kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Okul Müdürü Ömer Dikbaş da, “Yaptığımız kulüp toplantısında, şehitliğe gelme fikri bizzat öğrencilerimizden geldi. Biz de organizasyonu yapıp çocuklarımızı şehitliğe getirdik. Bu hassasiyeti gösteren öğrencilerimizi kutluyor, alınlarından öpüyorum” diye konuştu.

Anlamlı ziyaretlerinde duygusal anlar yaşayan öğrenciler ise duygularını, “Bugün aziz şehitlerimizi ziyarete geldik. Vatandaşlık görevimizi yerine getirip, dualarımızı ettik. Allah vatanımızı, milletimizi ve Türk askerini korusun. Çok duygulandım, bu çok farklı bir duygu. Yaşadıklarımızı anlatmak çok zor. Vatanımızı çok seviyoruz. Allah şehitlik gibi güzel bir mertebeyi herkese nasip etsin” diyerek ifade etti.

DENİZLİ (İHA)