21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Kiracı boşalttığı dairede 100 bin liralık...

Kiracı boşalttığı dairede 100 bin liralık altını unuttu, bulan usta ulaştırdı

Haber Merkezi - 30 Ağustos 2021 Pazartesi - 13:59 Kiracı boşalttığı dairede 100 bin liralık altını unuttu, bulan usta ulaştırdı

Denizli’de, boşaltılan daireyi boya yapmaya giden usta, açtığı çekmecede yaklaşık 100 bin TL değerinde ziynet eşyası buldu. Boya yapmak için 1.500 liraya anlaşan usta, daireyi boşaltan kiracıyı bulup, ziynet eşyalarını teslim etti.

A- A+

Merkezefendi ilçesinde, kiracı tarafından boşaltılan daireye boyamaya giden 53 yaşındaki Kadir Topuzayak, açtığı çekmecenin içinde bir poşete konulmuş ziynet eşyaları olduğunu gördü. Bunun üzerine ev sahibinden kiracısının telefon numarasını istedi.

Verilen numarayı arayan Topuzayak, daireyi boşaltan kiracının astsubay olduğunu ve tayini çıkması üzerine görev yeri Uşak’a taşındığını öğrendi. Görüşmede, evde unutulan ziynet eşyalarının da kendisinde olduğunu söyledi.

Kaybettiğini düşündüğü ziynet eşyalarının bulunmasıyla ilgili haberi almasının ardından Denizli’ye gelen astsubay Bülent K., boya ustası Topuzayak ile buluştu. Alyansların üzerinde yazan isimleri doğru olarak söylemesiyle de teslim aldı. “insanlık ölmemiş” dedirten ustaya teşekkür eden Bülent K., yeniden kavuştuğu ziynet eşyalarıyla Uşak’a döndü.

Haberin DevamıReklam

Ev sahibine eşyaları vermekte tereddüt ettiğini ve sahibini kendisi bularak ziynet eşyalarını teslim etme tercihinde bulunduğunu kaydeden Kadir Topuzayak, “Boş bir eve boya yapmaya gittim. Çekmece bir poşet gördüm. Poşeti aldığımda ağır olduğunu hissettim, açtığımda içerisinde yüklü miktarda ziynet eşyası buldu. Ev sahibinin verip vermeyeceğine tereddütte kaldığım için çıkan kiracının telefon numarasını istedim. Kiracıya ulaştığımda Uşak’a tayini çıktığını öğrendim. ‘Bende emanetiniz var, taşındığınız evde unutmuşsunuz’ dedim. Onlarda 2 gündür kayıp eşyalarını arıyorlarmış. Gece vakti buraya Denizli’ye geldiler. Künyeler ve alyans üzerinde isimler yazıyordu. Onlar eşleşince kendilerini altınlarını teslim ettim. Bunu insanlık namına yaptım, herhangi bir beklentim yok. Yaklaşık 100 bin TL piyasa değeri olduğunu tahmin ediyorum” dedi.